Mukava päivä

rattimies_45

Olen ajanut tänään 380 km, eikä yhtä ainoaa Ladaa ole koko päivänä näkynyt. Onhan näistä pakkasista siis hyötyä ainakin liikenneturvallisuudelle!

6

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Runko_se_oikea

      Niin totta taas. Ladat eivät ole koskaan toimineen pakkasella. Pakkaskelejä varten ovat bussit ja junat.

      • Kanto-komukka

        VR ei ole sen luotettavampi kuin Ladan rimpulatkaan. Tai no on sentään.


      • Retrotykki

        Joo... Näyttää olevan "Runko_se_oikean" nimimerkki kaapattuna, kun kirjoittelee vääriä toteaumuksia ladasta! Älkööt alentuko toisten nimimerkkien kaappaukseen!

        Hyvin toimisi samara vielä näillä pakkasilla, mitä nyt kuski jäätyisi rattiin. Ajatelkaapa tätä, Venäläiset ovat suunnitelleet samaran kylmäksi autoksi, jotta kuski älyää pukeutua lämpimästi...

        Jos auto sattuisikin "hyytymään", kuski ei paleltuisi liian ohkaisissa vaatteissaan!


    • rattimies_45

      Ensimmäinen Lada havaittu noin kolme kilometriä Aurasta Turun suuntaan. Sitä hinasi joku auto, jonka merkkiä en ohittaessani tunnistanut.

      • Eurovolga

        Rattomies tai ruttomies mikä lie, Lada-komukka jne. Sama nikki aloittelee ketjuja ja vastailee niihin itse. Retrotykki on oma uniikki ja asiantunteva nimmerkki.


      • Kanto_komukka

        Olpia hinaaja kuka tahansa, niin auto oli länsiauto, joka toimii myös pakkasella toisin kuin Ladat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      343
      2799
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      65
      2266
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1939
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      1581
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1522
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1119
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      255
      936
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      918
    10. 39
      800
    Aihe