Kun Suomen hallitus on antanut signaalinsa siitä, että ei kannata harrastaa Suomessa, niin on aika noudattaa hallituksen ja eduskunnan toivetta ja viedä roposensa muualle.
Onko kenelläkään käytännön kokemusta
http://www.yachts-service.ee/
Palveluista?
Aika antaa signaali
9
362
Vastaukset
- x_sailor
Olen käyttänyt heidän palveluitaan monta vuotta. Mielestäni on toiminut erittäin hyvin ja työn jälkikin on ollut laadukasta
- 119
Another x-sailor
Olen säilyttänyt venettäni useita vuosia heidän hallissaan ja teettänyt myös huoltotöitä. Palvelu on ollut erittäin ystävällistä ja huoltotoiveeni on hoidettu asiaan paneutuen. Jälki on ollut erinomaista.
Vastaavat kokemukset palveluntarjoajista Suomessa jäävät selvästi jälkeen.😎
- nuotioonkusejia
no ilmankos teistä on tullutkin entisiä seilaajia ja nykyisiä hoilaajia. Taidatte käydä vaan merellä jättämässä rantaan keltaisen viivan.
- Aikauudistua
Yhden rivin trolli on vanha juttu
- KYLLÄVIRONEOTTAA
VIROSTA NE ON PALJON HELPOMPAA VARASTAA JA KULJETTAA VENÄJÄLLE HEH HEH HEH.....
- Ei.ihan
Ei välttämättä. Virossa parveilee NATON sotilasjeeppiä ristiin rastiin. Tämän huomasin molemmilla kerroilla kun ajelin Tallinnan ja Narvan väliä viime kesänä. Telakoilla tosi tiukat turvatoimet. Osin myös sen takia , että Viron telakoilla näkyy olevan venäjän oligarkkien jahteja huollossa.
Täältä Suomesta sen kun käy hakemassa... Ja niinhän nuo hakevatkin. - ulemestnaatto
naattohan on siellä vain varkaissa
- Kuuliainenveronmaksaja
Signaalit on annettu ja veneilen muualla ja ei edes tarvitse kysyä kuka hyötyy. Kohtahan onkin jo kevät ja pitää maksaa veneverokin mutta ihan muualle.
- sakkelit_kiveen
Ja Suomenojan talvisäilytys "siirtyy" johonkin "Ämmäsmäkeen", siis ihan veneilijöistä riippumatta, ja ne veneetkin siirtyvät erikoiskuljetuksina jotenkin sen liikennekaaren päästä päähän 20 km suuntaansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1437815Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1007300Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317192Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t216748Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736361Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv236024Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1125742Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht25706Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?475478Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa835368