Kun Suomen hallitus on antanut signaalinsa siitä, että ei kannata harrastaa Suomessa, niin on aika noudattaa hallituksen ja eduskunnan toivetta ja viedä roposensa muualle.
Onko kenelläkään käytännön kokemusta
http://www.yachts-service.ee/
Palveluista?
Onko kenelläkään käytännön kokemusta
http://www.yachts-service.ee/
Palveluista?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olen käyttänyt heidän palveluitaan monta vuotta. Mielestäni on toiminut erittäin hyvin ja työn jälkikin on ollut laadukasta
Another x-sailor
Olen säilyttänyt venettäni useita vuosia heidän hallissaan ja teettänyt myös huoltotöitä. Palvelu on ollut erittäin ystävällistä ja huoltotoiveeni on hoidettu asiaan paneutuen. Jälki on ollut erinomaista.
Vastaavat kokemukset palveluntarjoajista Suomessa jäävät selvästi jälkeen.😎
no ilmankos teistä on tullutkin entisiä seilaajia ja nykyisiä hoilaajia. Taidatte käydä vaan merellä jättämässä rantaan keltaisen viivan.
Yhden rivin trolli on vanha juttu
VIROSTA NE ON PALJON HELPOMPAA VARASTAA JA KULJETTAA VENÄJÄLLE HEH HEH HEH.....
Ei välttämättä. Virossa parveilee NATON sotilasjeeppiä ristiin rastiin. Tämän huomasin molemmilla kerroilla kun ajelin Tallinnan ja Narvan väliä viime kesänä. Telakoilla tosi tiukat turvatoimet. Osin myös sen takia , että Viron telakoilla näkyy olevan venäjän oligarkkien jahteja huollossa.
Täältä Suomesta sen kun käy hakemassa... Ja niinhän nuo hakevatkin.
naattohan on siellä vain varkaissa
Signaalit on annettu ja veneilen muualla ja ei edes tarvitse kysyä kuka hyötyy. Kohtahan onkin jo kevät ja pitää maksaa veneverokin mutta ihan muualle.
Ja Suomenojan talvisäilytys "siirtyy" johonkin "Ämmäsmäkeen", siis ihan veneilijöistä riippumatta, ja ne veneetkin siirtyvät erikoiskuljetuksina jotenkin sen liikennekaaren päästä päähän 20 km suuntaansa.