Oletko varma, että olet heteronainen?

Tunnen yhden tai kaksi bi-naista, jotka ovat a. kauniita b. seksyjä c. avoimia d. seurallisia e. kiinnostuneita molemmista sukupuolista.

Aivan kuten sinä? Niiiiiin
11257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyllä sen jo tähän ikään mennessä tietää. Seksuaali-identiteetti ja suuntautuminen selviää jo viimeistään nuorella aikuisiällä. Ei siitä sekavuutta ole vanhemmalla iällä.

Äänestä
  • Käsittääkseni "moni" nuorena ollut heteronainen huomaa jossain vaiheessa tunteita naista kohtaan. Olen kuullut sanottavan, että "nainen on hetero, kunnes kohtaa sen oikean naisen" ja sama pätee uskoakseni myös miehiin. Mutta voihan tuon suuntautumisensa löytää aiemminkin.

    Äänestä

  • Tunnen kolme bi naista ja yhden lesbon ja kaikki kertoo että ovat jo murrosiässä huomanneet seksuaalisen suuntautumisensa.

    Kaapista ulos tulo on sitten ihan toinen juttu. Suuntautuminen on kyllä tiedossa

    Äänestä

  • Eli sanotko, että nuori (")heteronainen(") ei missään vaiheessa elämäänsä tunne seksuaalista vetovoimaa naisia kohtaan?

    Ja totta, voihan moni olla kaapissa pitkäänkin.

    Äänestä

  • En minä ainakaan ja minulla on ikää jo päälle kolmekymmentä. En ole kuullut sellaisesta että joku yhtäkkiä vaan muuttuis simsalapim toiseksi suuntautumiseksi. älä kato niitä salattuja elämiä niin paljon! Vääristelee totuutta

    Äänestä

Itse tunnistan kyllä lesbot ja huomaan kyllä heidän kiinnostuksensakin, mutta ei vaan sytytä. En halua naista, haluan miehen, ja miehen kanssa tunnen olevani nainen, mutta naisen kanssa tuntuisi siltä kuin joutuisin olemaan mies, enkä pidä siitä yhtään.

Äänestä

Avoin olen, seurallinen olen, kauniiksi ja seksikkäästi minua on kehuttu. E--kohta ei täsmää, eli en ole kiinnostunut naisista. Lähinnä oksettaa ajatuskin siitä, että joku nainen esim. yrittäisi suudella.
On se kumma, kun nykyaikana yritetään väkisin heterojakin käännyttää jos ei lesboksi/homoksi niin edes biiksi. Eipä onnistu.

Äänestä
  • Väkisin käännyttää :DD

    Äänestä

Hyvä. Pitäkää ittenne ittenänne. Juuri näin. Toimikaa.

Äänestä

Enkä seurallinen. Olen kiinnostunut miehistä ja siitä ulokkeesta.

Äänestä

Siis sun fantasia. Miehet kiihottuvat ajatuksesta kahdesta naisesta, miksei siis nainenkin. Mutta fantasiat jääkööt ajatuksiin, fyysisesti EI IKINÄ.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oletkovarma kirjoitti:

Tunnen yhden tai kaksi bi-naista, jotka ovat a. kauniita b. seksyjä c. avoimia d. seurallisia e. kiinnostuneita molemmista sukupuolista.

Aivan kuten sinä? Niiiiiin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu