Autokorjaamoja

Hei! Mitä hyviä autokorjaamoja täällä on. Mikä niiden tuntiveloitus. Mikä edullisin?
343188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Eikö kukaan halua auttaa vanhaa mummoa

Äänestä

Granlund hyvä ja edullinen. Ollaranta hyvä mut hosutaan liikaa. Mäkitalo hyvä. Paras mielestäni on Granlund. Tekee hyvää ja tarkkaa työtä. Huomaa myös, jos joku osa hajoamassa jne. Mikäli Raumalle vie ni ehdottomasti paras on laatuhuolto. Tarkkoja kavereita. Tuntivelotus noin puolet merkkiliikkeiden hinnoista kaikilla näillä.

Äänestä
  • Samaa+mieltä,+Granlundia+käytän+jatkossa+100%:sesti.+Olen+itsekin+kuullut+samaa+tuosta+Ollarannasta.+Paljonkohan+siellä+ylipäätään+käy+asiakkaita?+Vai+onko+toiminta+vain+sen+perinteisen+asian+vuoksi+eli+saadaan+raha+puhtaaksi?

    Äänestä

  • Siel Ollarannassa käy tosi moni. Aina pihalla joku 20-30 autoa! Niil on aina kiire siellä. Siksi hosutaan välillä.

    Äänestä

  • paljonkäy kirjoitti:

    Siel Ollarannassa käy tosi moni. Aina pihalla joku 20-30 autoa! Niil on aina kiire siellä. Siksi hosutaan välillä.

    Kuulostaa liioittelulta antamasi automäärä. Pitää tuosta vielä vähentää heidän omat autonsa.

    Kiireessä voi jäädä vaikka pultit löysään, en suosittele!

    Äänestä

  • samoilla linjoilla, eli eipä paljon autoja ole pihassa. ellei sitten omia lasketa

    Äänestä

Aja se romus jokeen tai järveen ja mene taksilla tai bussilla. Kjeh kjeh oijoijoijoi huh

Äänestä
  • Mene pummi töihin.

    Äänestä

  • pummille kirjoitti:

    Mene pummi töihin.

    Kova kaveri :D

    Äänestä

  • Mene pummi töihin.

    Äänestä

  • Kova kaveri :D

    Äänestä

  • Mene pummi töihin.

    Äänestä

  • Kova kaveri :D

    Äänestä

  • Mene pummi töihin.

    Äänestä

  • Kova kaveri :D

    Äänestä

  • Mene pummi töihin.

    Äänestä

  • Kova kaveri :D

    Äänestä

Mä oon huollatanut kaikki autoni ja moottoripyöräni Mäkitalolla yli 20 vuotta. Loistava kaveri ja tekee hyvää jälkeä

Äänestä
  • samoin, ja granlundia moni kehuu myös kylillä.

    Äänestä

Granlund 1.

Äänestä
  • Samaa mieltä Granlund ehdottomasti. Voin vilpittömästi suositella.
    Ollarantaa en suosittele edes vihamiehille.

    Äänestä

  • Oikeusoppinut kirjoitti:

    Samaa mieltä Granlund ehdottomasti. Voin vilpittömästi suositella.
    Ollarantaa en suosittele edes vihamiehille.

    Allekirjoitan myös

    Äänestä

ollanranta rahastaa nykyään enemmän kuin merkkikorjaamossa. Focuksen Ilmastointilaitteeseen yritettiin laittaa lisää tavaraa niin tekijä oli ihan kädetön. Ei tiennyt eikä järki sanonut että yleensä on kaksi liitintä ilmastoinnissa. yritti väkisin tunkea yhden reiän kautta lisää freonia. Noh, eipä jäähtyny kajuutta kunnes oli pakko mennä fordille raumalle jossa osasivat laittaa lisää ainetta. 100e meni ollanrannan kaivoon.

Äänestä
  • Kuluttajasuoja-asiamies on näitä kusettajia varten. Toivottavasti et maksanut laskua?
    Niin kauan tuo pulju pysyy pystyssä kun mummolla on mettiä, kun mettät hakattu, mennee talot ja hallit.

    Äänestä

Hyvää keskustelua. Kertokaa omista kokemuksistanne.
Tämän keskustelun pohjalta, grandlund huoltaa jatkossa meidän perheen autot (3 kpl).

Äänestä
  • Ketä kiinnostaa vaikka olis 10kpl

    Äänestä

  • ketäkiinnostaaa kirjoitti:

    Ketä kiinnostaa vaikka olis 10kpl

    Yrittäjää ;)

    Äänestä

Ketunpesäntiellä huoltosippola huolsi autoni, ja vielä launtaina. eikä hintakaan päätä huimannut.

Äänestä
  • Hyvä tietää. Kiitos.

    Äänestä

Hei, kiitos tiedoista. Nyt kannattaa muistaa, että meitä uusia kuntalaisia on paljon ja useat tulevat mieluummin omaan kuntaan huollattamaan autonsa, jos hinta ja laatu on kohdallaan.

Äänestä
  • Juurikin näin, Granlund, Mäkitalo tai huoltosippola.
    Niissä palvelu pelaa. Ei tarvitse maksaa tyhjästä kuten kävi focuksen ilmastointihuollosta kirjoittaneelle!

    Äänestä

Tuttu mies tuo ketunpesän kaveri, korjailee lähes mitä vaan, porakoneesta henkilöautoon. Huolto&korjaus Sippola on oikea firman nimi.

Äänestä

Granlund 1, paras paikallinen.
Ollarantaa ei voi suositella edes pahimmalle vihamiehelle!

Äänestä
  • samaa mieltä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


autohuoltoa kirjoitti:

Hei! Mitä hyviä autokorjaamoja täällä on. Mikä niiden tuntiveloitus. Mikä edullisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu