Huomaako nelikymppiset miehet, jos yli kaksikymmentä vuotta nuorempi nainen on kiinnostunut? Olen ihastunut vanhempaan mieheen ja mies käytäytyy varmaan yhtä omituisesti minun seurassani kuin minä hänen. Ja lisäksi mies väistää jos satun vähänkään lähemmäs, mikä saa minut käyttäytymään vielä omituisemmin. En ole vastenmielinen, mutta joku selitys varmaan "pakenemiselle" on.
miehen käyttäytyminen
kummastunut
685270
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 68
Vanhimmat
Kuuskymppiset miehet ei ainakaan pakoile naisia. Ei ainakaan itseään nuorempia, oli ikä mikä tahansa!
mies on varattu, eikä halua sotkea perhekuvioitaan?
... mikään vauhtikone :) Siinä saattaa tulla suorituspaineita.
..eikös ne paineet pitäs suorittamisesta laueta?
*nauraa*
... sie. Niin tai sitten pumppu :) Vrt: Nuoret tytöt ajelevat mielellään urheiluautolla ja 40 v miehet rauhallisesti sedanilla :)
elä helekatti, ei kait sulla sedania ole??
No, *muistelee lukeneensa* haaveilet sinä kuiteskin Volovosta?
Just kun me naiset olemme valmiina, kone laukeaa :))))))))
pitäs ensin esiviritellä itsensä, niin olis muutaman tovin edellä ;)) niin vois laukaista yhtäaikaa??
Vois melkein sanoa että: Kaada itelles vaan! :)
Sedanit on palvelutaloissa.
vanha kunnon Wartburg: minä viritintin täntän... :)
Edellähän me ollaan muutenkin, mullakin purkka suussa ja kirjoitan :))
on ite mestari *pöyhistelee höyhenpukuaan*...
Mä rakastan suuria ja nopeesti kiihtyviä...mieh..Autoja.*hymyn välähdys*
Miehet pitävät korkeaviritteisistä koneista.
se ole vanhanaikaista tuo laukaiseminen..nykyään istutaan vastakkain ja tuijotellaan tuntitolkulla toisia silmiin... jotain tantra-sellaista..tässäkin kuilu nuorten ja ikäloppujen välillä
Tiedän Tipu. Ehkä muakin, *haavekskelee*, vaikka yhtään en kyllä vielä oo tappanu.. Autollakaan =))
Mukautuu aina tarpeen mukaan :)
..vai pörröttäsitkös höyheniäni?..*katselee tietsikan ruutuaan haaveellisena*
Minusta taas on hyvä, jos talossa on hyvä palvelu :)
:) viritin täntäntän ... klonks ...
Älä vain väitä, että jauhat sitä purkkaa samalla kuin kirjoitat :)
Pörröttäisin sut ihan pilalle ja pyörryksiin kokonaan :)
tarpeet ovat???
*ilkikurillinen hymy*
ne hoitsut voivat samalla tarjota sydänhierontaa :)))))
pörröttelemään fällyjen alle?? *värisyttää untuviaan*..
Hetkinen, voikos siihen muullakin lailla kuukahtaa...kuin Autolla? *kukertaa mietteissään epäkanamaisesti*
purkanko takia tämä meni taas konepuolelle? :)))
Mitenköhän Jaggen kone laukeaa... tai Maserati...
mitenhän meiltä typyiltä onnaisi kuudesti laukeevan käsittely? =o)
kuiskaat vaan hiljaa korvaan: "Armoa, kulta" =)
hän taitaa laittaa sinut hunajamarinaadiin...;)
Hyvälle hieronnalle, vaikka sitten henkiselle, on aina paikkansa :)
..mun luonnolla..voitas kuiskailla ihan jotain muuta...=o)..
Näin olen kuullut. En tosin tiedä, kun itse ajelen sedanilla, rauhallisesti alamäet pienellä vaihteella ja ylämäet vapaalla ...;)))
Hmmm ... Eikös auto tarvitsee aina silloin tällöin lämmintä huolenpitoa ja hellää komentoa :)
kyllä koneen pitää laulaa heti kun virta laitetaan päälle. Niin antiikkisella myllyllä ei tee mitään jota pitää minuuttikaupalla hehkuttaa.
Tuffe ei tiennyt, että oot ollu jo kymmenii vuosii hunajamarinadissa,.. Tipuni..
on vielä silti palaaaljon jäljellä ;))....
Kyl niistä tulee mehut pihalle ihan niinku muistakin kun ne laukee =)
..ei laiteta *nauraa*
2060 saakka. =)
Yötä....Keskustelu.And.Comp. sekä O.a.O Only your eyes..-------> @24.fi
Perästä kuuluu...
Yrittänyttä ei laiteta vaan pannaan. Jos ei muuta nii järjestykseen =)
Jos tipu marinoidaan valmiiksi. Siinä olisi mulle maukasta rintapalaa mutusteltavaksi. Vai onkohan kevät tulossa kun tipun pesä oli tyhjä ja täällä hän kuhertelee naapuritarhassa. *miettii* Niin, olikos sulla se metsäpalsta kuinka suuri ;))
Tipu luuli että tehtiin susta jo kettupaistia :) Taisi tulla siitä hommasta sutta :))
ja lopuksi koko homma paloi poroksi. Tulikohan minuun liian voimakkaat mausteet ja minusta tulikin kallen mätitahnaa ;) Ole tarkkana, se kokkare, mikä on sukassasi, ei välttämättä ole koiran p....kaa ;))
....Kas, kadonnut lammas löytyi?..Vikittelet kulkiessasi..perään katottava otus, oot sinäkin =o)
se vaan lintuinfluenssaa pelkää... tai salmonellaa :)))
(psst, huomasin vasta eilen...:))
..ei se pelkää, vaan nauttii..kun saa..;))
substraalia..
Sellainen velikulta mieheksi =o)
ps. käväisenpä katsommassa..., hyvä että hokasit..saatat huomata huomenissa lisää
Muuten toi kengännumero on liian suuri... Ja helppohan mut olisi löytää, olen se ainoa musta niiden valkeiden joukossa. Enkä mie mitään vikittele, se Tuffen perintöpalsta?? kiinnostais ;)
Ei tipussa ole mitään influenssaa. Mittasin siitä lämmön, kuumana kyllä on, mutta muuten terve.
..mittarilla se poika vaan kokeilee Tipun sisäisiä lämpöjä =o). Taidan olla kytkettynä kaukolämpöön ;))..
pakene!! Etkö tiedä, jos sinuun laitetaan paistimittari olet kohta kypsää kanaa!! Ja sitten se susi lampaan vaatteissa syö sinut...
Toinen varoittaa minusta. Minähän ole kiltti kuin lapsi ennen joulua. Teillä taitaa olla varoitusjärjestelmä kallesta. Nyt taitaa mennä lahjonnan puolelle, että saisin suun kiinni ;)
sellainen tyttöjen välinen "tietoverkko"..
Minä olen anatanut sinulle muuten uuden nikin..se on Kanalan Kultainen Kalle.
Pussaamalla saa suljettua hyvin naisihmimisen suun *miettii*, joten hätä keinot keksii..
Laittaa sinut munimaan kultamunia ;) Mitenkäs tipun nokkaa voikaan pussata, että saisi koko nokan suljettua. Pitänee töröttää huulet oikein pitkiksi ;=Ð
Ehkä se on ollut niin kauan haaveissa saada 20vuotta itseään nuorempi,voin kuvitella tosi makeeta.
keskusteltavaa noin nuorten kanssa voisi löytyä?
Vai onko se sivuseikka?
se kehonkieli on tärkeintä?..
No kyllä " vanhoja sielujua" on parikymppisissäkin, vaan ennemmin tai myöhemmin sukupolven välinen kuilu tulee vastaan. Mies putoo vauhdista tytsän vauhdista?
kai sen huomaa jos sellainen likka olis ihastunut,mut eikai sitä ketään heti voi tollaista ainakaan uskoo ja siksi kai pikkasen vältelee ainakin alussa;=))
Kun tuntee että rakkaus tunkee sieluun niin karkuun... niin olen aina tehnyt ja säästynyt sydänsuruilta, mutta tämä 1.5 vuotta on ollut aika vaikeaa päästä tuon Juhan yli, vaikka hänen kutsuunsa en ole voinut vastata. Kuukauden olen surrut yhtä mittaa. On niin valtava ikävä. Toivottavasti hän pitää minua idioottina, sillä sitä olen isolla I:llä.
on kyseessä jokin toinen Juha jonka yli et pääse ja minä Juha en ole kutsunut ketään ja viellä vähemmän pidän ketään naista idioottina :=)
Mikäs Juha sinä sitten olet?;)))
ole se juha;=)Tää Juha ei pyöräile kuin kesällä mootoripyörällä;=)
onni.
... päättää tekeekö ihastumisen selväksi vai yrittää
jatkaa kuin ennenki. Ja mitenhän sen vois tehdä selväksi?! Ei ihan suoraankaan voi sanoa. Miehet!: Mikä on ihan varma merkki? Miten tiedätte varmasti että nainen on kiinnostunut?
30 vuotiaana seurustelin 20-25 vuotiaiden naisten kanssaja nyt 40 vuotiaana seurustelu 30-35 vuotiaiden kanssa, ja aina on seuralaiset ollu 5-10 vuotta nuorempia, joten en tiedä minkälaisia 40 v. ikäluokan naiset on.
Mut mä oonkin 10 v. ikäisiäni nuoremman näköinen ja oon aina tullu toimeen itseäni nuorempien kanssa paremmin kuin oman ikäpolveni ihmisten kanssa.
Eikun Diskoon vaan viikonloppuisin.
...elät vielä 10-15 vuotta että pääset itse asiaan.
Näiden kans ei meinaa diskoonkaan ehtiä :)
Aika iso ikäero, jo 15 vuotta nuorempi (kokemuksia) on niin kokematon ja maailmankatsomus niin naiivi. Arvostan naisia jotka ymmärtävät elämää ja ovat sitä kokeneet. No seksiä voisin harrastaa ihanakroppaisen nuoren typyn kanssa, mutta ei pitkää suhdetta, jos en nyt sitten jäisi seksikoukkuun :-) (sellaistakin sattuu). Yritän siis vältellä koska ei kiinnosta.
Miehellä varmaan sekava tilanne, seksi 2kymppisen kanssa maittais, mutta muuhun ei oikein elämänkokemus vielä riitä, ja jos mies etsiikin pysyvämpää. Mutta panoksi olisit ehdoton tällaiselle vanhemmalle miehelle ja se on saletti.
...vielä miksi tämmönen 20v on niin ihana pano ja enkö enää kelpaa 10-20 vuoden päästä? Ihan rupee vanheneminen pelottamaan ja miehet oksettamaan jos kaikki vaan ajattelee noin.
Kyllä oman ikäinen nainen kelpaa aina, älä pelkää vanhenemista. Miehellä on niin huono muisti, että ei muista millaista seksi on 20-kymppisen kanssa jos ei välillä verestä muistoja. Toisaalta saa vain nuorta niin sitten se oman ikäinen olisi ihana pano. Hei olikos täällä vapaa 2-kypänen jossain ...
Terve (henkisesti), kypsä aikuinen mies ei halua elämänkumppanikseen noin nuorta tyttöä, paino sanalla TYTTÖ. Vain sairaat epäkypsät tahtovat itseään nuorentaa ja imagoaan nostaa nuorten tyttöjen seurassa. Älä tyttö hyvä hupsu ole vaan odota että olet itse 40, niin sittenhän pääset nelikymppisten makuun ja ihan vakavasti. Älä anna setien hämätä. Minulla herää noin nuoria kohtaan lähinnä isällinen suojeluvaisto.