Maailma kuultua

Barbidolli

Tämän vuoden 2017 aikana kuntamme Hartola ottaa uusia maahanmuuttajia
peräti 120 henkeä.
Toivottakaamme heidät tervetulleeksi ahdasmieliseen kuntaamme.
Nämä nyt täällä asuvat osaavat tervehtiä,ovat kohteliaita toisin kuin ns.kantaväestö
joka ei näe maailmaa kaljakuppilan terassia pidemmälle.
Suomen Kuvalehden mukaan niin korruptiokunta Sysmä ja korruptiokuntien ykkönen
poistuvat pikkuhiljaa kuntakartalta.Hartolan kunta ei nykyisellään tee muunlaisia pätöksiä kuin negatiivisia vaikka kunnanjohtajamme muuta väittää.

5

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jkjhkkjk

      Niin se on täällä nähty että muualta
      tulleita ei hyväksytä helposti.Muutoksiin
      ei olla valmiita ja sen takia kehitys on
      nollassa.Hartola kuolee tätä menoa
      sukupuuttoon.Nyt tarvitaan lisää
      yrittäjiä ja sitä myöten elinvoimaa.

    • Barbidolli

      ´Hah ..yrittäjiä niinkö?siis millaisia?sukkamaakaria vai suutaria?vai metallilankahäkkyrätaidetta kauppaava mukamuka yrittäjä.Pidetään vaan yllä matalaa profiilia ja annetaan kuppasen paskakylän kuolla.

    • uskopois123

      tänä armon vuonna saamme lukea lehdistä sitten ensimmäisistä bacha barzi jutuista valitettavasi myös hartolan osalta, kiitos partalapsien.
      missä on linkki mainitsemaasi 120 loisimaan tulevien elintasopakolaisten juttuun.
      ruotsissa nopeimmat jotka kuukausia taivalsivat ruotsiin lähtivät 12h aikana lentokoneella takaisin omaan maahansa, puhutteleeko tämä sinua yhtään.?
      kuka ei lähtisi kotoaan elämänmittaiseen hotellilomaan täydellä ylöspidolla,koulutuksella, vaatetuksella ja antavilla naisilla jotka antaa pesää ilmaiseksi kun vähän silmää vinkkaa.
      näistähän luemme päivitttäin lehdistä, ett nainen lähti maahanmuuttajan mukaan ja sängyssä odottikin sitten joukkopano, koska siinä kulttuurissa nainen on kaikkien käyttötavaraa

      • AsiaTarkistettu

        Ns. tieto 120:sta Hartolaan sijoitettavasta maahamuuttajasta on ihan hatusta vedetty. Hartola ei ole ottamassa, tai ainakaan päätöstä maahamuuttajista ei ole tehty eikä keskusteluakaan käyty.


    • heikkisenveisti

      kuka tarkisti ja mistä lähteestä
      aina kun esittää väitteen täällä tai uutisen on lähde syytä merkitä kuten minä teen, en kerrro omia satuja vaan aivan selvää totuutta lähteen kera, tosin se totuus voi joskus olla sattuvaa ja ei miellytä kaikkia henkilöitä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      145
      6069
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      25
      3726
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      128
      2911
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      47
      2568
    5. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      37
      2421
    6. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      25
      1945
    7. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      269
      1914
    8. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      51
      1858
    9. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      34
      1633
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1600
    Aihe