kauvattalle tulos mamuja majoitetaan kuulemma jalonojan koululle puolen vuoden sopimus tehty ruakailu heillä gulfilla
kauvatsalle tulossa
16
787
Vastaukset
- ilpooo
Samaa kanssa kuullut
- KokemäenSimo
Juu ja Matti Nykänen on Suomen seuraava presidentti.
- ElämääSinnekkin
Jotkut pääsee Kyttälään,siellä on niin hyvät oltavat , ei naapurit heti ole häiritsemässä kun perheensä sinne vie.
. - kaupunkeihin.ne.haluaa
Älkää unta nähkö, että nämä elintasoturistit viihtyy jossain keskellä ei mitään... Ei siellä toimi aina kunnolla edes netti, että sais kavereihin yhteyttä.
- kuituillen
Et varmaam muista, täällähän on valokuitu!
- Kauvatta
kou kou
- lisääntyy
Paikkansa pitää sano hammaslääkäri.jalonojan koululla asuminen ja muut palvelut yttilässä.koht se kauattalaisten väri tummenee. Ja lopetetut koulut otetaan jälleen käyttöön.
- nuijamaalla
Myös maatiloille kaivataan tomeria emäntiä joten huivikaan ei ole mikään ongelma. Körttiämmiä on aina ollut eikä heitä ole pelätty että teretulemast!
- hallelujaaa
Pitkät hameet yllä ei kait tarvi ees alus housuja.kaikkia hauskaa on heinäkasoja olkipaaleja yhes rukoilua piia kans.
- Kepukylä
Mukavaa, että tulevat. Kauvatsan asukasluku nousee yli 500:n.
- röfff
Juuja pannaan syämään possun lihhaa.pääsevät hyvän maun makkuu.
- pentti25
pitkäjärvi teki viime vuonna 213 tonnia voittoa mamuilla, että ei ihme että mamut kiinnostaa vähän muitakin
- kummallistako
Mikä se koppikylä Kyttälässä? tuleeko sinne joku mamusiirtola tai muuta asutusta.
- Nauttikaa-nyt
Poliisikin on juuri tiedottanut ulkomaalaisten tekemien raiskausten lisääntyneen alkuvuonna. Totuudenmukainen media on ollut täysin vaitonainen lisääntyneistä raiskauksista, mutta ilmankos.
Tästä pakkosijoitttamisista kuntiin ilmapiiriä pilaamaan ei tietyt poliitikot puhuneet sanan sanaa, ja Kauvatsalla tullaan huomaamaan, että miksi näin.
Eläkeläiset saavatkin sitten olla hyvin varuillaan, sillä jihadistit kävelevät päälle, jos vastaan tulevat.
Mutta kaikkein tärkeintä on sitten lasten turvallisuuden jatkuva huolehtiminen. Tästä ei kauaa ole kun Laitilassa lapsi raiskattiin törkeästi talebani-jihadistin toimesta. Ja kun lapsi raiskataan törkeästi, niin voi vain arvaille, että mitä se kamaluutta siinä on lapselle tehty.- urpottaja
Miten media voi olla totuudenmukainen jos se vaikenee, en ymmärrä. Politikoille tiedoksi että nyt tarkkana ettei tehtäisi typeriä päätöksiä vaikka onkin vaaleihin taas pitkä tovi. Pidetään ne niilin hanhet kotikonnuillaan eikä päästetä niitä pesimään nurkkiimme koska siitä ei mitään hyvää seuraa.
- Äo.kuin.kengän.koko
urpottaja kirjoitti:
Miten media voi olla totuudenmukainen jos se vaikenee, en ymmärrä. Politikoille tiedoksi että nyt tarkkana ettei tehtäisi typeriä päätöksiä vaikka onkin vaaleihin taas pitkä tovi. Pidetään ne niilin hanhet kotikonnuillaan eikä päästetä niitä pesimään nurkkiimme koska siitä ei mitään hyvää seuraa.
Ironia ja sarkasmi ovat ilmeisen vaikeita tyylilajeja itse kullekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2039699Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen394460Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1224009Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1073888- 2193557
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik362964Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1561537Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its731416- 901214
Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!
Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A151181