Näkyy vasemman laidan poliitikollekin kelpaavan lähinnä porvarien suosima ökymatkakohde eli Thaimaa , kun A-K Pekonenkin on kuulemma Akun ja Jannen kanssa samassa porukassa Seiska-lehden mukaan. No onhan nyt eduskuntakin "hyvin ansaitulla" talvilomalla ihan helmikuulle saakka, joten mikäs on lomaillessa, kun valtion korkea palkka juoksee. Eipä tuollaisia ökymatkoja muuten esim. lähihoitajan palkoilla tehtäisikään. Ehkä Thaimaassa oppii kuitenkin vähän enemmän ymmärtämään yrittäjyyttä ja sen reunaehtoja kuin vasemmistoliiton suosimaa valtion tai kunnan perinteistä palkkatyötä ja ay-liikettä vahtimaan / rajoittamaan kaikkea mahdollista, mene ja tiedä.
Vasemmistopoliitiikko ökylomamatkalla ?
taimaa
13303
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mee sinäkin töihin. Voit sitten kehua että olet joskus lomallakin.
Eniten minua rassaa se, että en tiedä minkä värisiksi Lahtisen hiukset ovat värjääntyneet tulvavedessä.
Taikuissahan tuntuu käyvän kaikki, ne hoitsutkin...
Lennot on kalliita, mutta oleminen halpaa eli ole pidempään.
Kyllä ne matkat sinne on hinnaltaan nykyisin niin edullisia, ei voi verrata 20v takaisiin ollenkaan. Jokaisella meistä raha niihin riittää, jos ei ole jo kyllästynyt niihin nähtävyyksiin.
Sekin hyvä puoli siinä on ettei puolueen jäsenkirjan kopioa tarvita kun matkasi varaat.
Voi typeryyksien typeryyttä! Eikö vassaripoliitikko saisi matkustaa tavalliseen suomalaisten lomakohteeseen?
On se niin hirveetä, että Kataja seurueineen on juuttunut Hongkongiin, lentokentälle. Eikä siellä pidetä heistä kunnollisesti huolta! Sinnehän tämä seurue päätyi, kun eivät pitäneet huolta, että ehtivät ajoissa paluulennolleen taikuissa...syystä tai toisesta. Varmaan siitäkin saadaan kuulla vedenpitävä selitys.
Mutta kyllä nyt riittää kotiin palattua pitkään ja hartaasti sankaritarinoita tästä hengenvaarallisesta ja varoja vaatineesta seikkailuista, joita nämä sankarit saivat kokea kaukomatkallaan.
AP tekee varmaan kylän julkuista oikein ylimääräisen numeron.
Apua! Säästäkää niiltä!
vassari vanhemmat ovat vielä järjestäneet 2 v. pohjois koreassa ettei upee aate unohdu
pekonen - what an airhead !
Vasemmistolaisuus on hyvä busines Hirviviemi-Pekosille. Helposti pystyy äänestäjiä vedättämään. Miten Pekonen on äänestäjiään auttanut ? :D
Älä vähättele politiikan tekijää, tekee jopa kutsumattomia vierailuja öiseen aikaan ja päivän perään töitä. Raskaaksi se urakointi käy. Loma hänelle suotakoon.
Niin, mitä se Pekonen on saanut aikaiseksi kansanedustaja-aikanaan???
Hyvää palkkaa ja paljon etuja!!!
Niin,ja otti Aamupeen kanssa voiton JSN:ssä.Revin tästä,siis lehden.Ja odotan uutista,koska lehti kertoo mistä se oli saanut tiedot luvan pyytämisestä yökierrokselle.Sitä odotellessa.
Porvareiden suosima?
Eiköhän siellä peräkammarin pojat etu(päätään) käy uittamassa ja marjanpoimijaa hakemassa.
Evvk, Pekosten lähipiirien touhut any more.