MUISTAAKO KUKAAN VANHAA PELIÄ!!!!??

Noniin. Muistan pikkupoikana pelaavani vanhan tietokoneeni DOS illa jotain tasohyppelypeliä. Se oli sellainen, että ukkona oli joku poika, jolla oli Kypärä päässä. sitten sillä oli sellainen harmaa-vihreä pyssy, jolla ammuttiin vihreitä pateja. Sitten siinä oli joku lasimaa, jonka läpi päästyä sai räpylät, joilla voi uida. siis näitä peliä oli useita, mutta muistaako kukaan tämän Kypäräpääpelin Nimeä !!??
81164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tais olla Keen ja niit pelejä oli vissiin ainaskin seitsämän. Se oli kyl oikeen klassikko peli ite oon pelannut 1-4 ja 6 läpi mut siit on jo 5-7 vuotta aikaa ja en pelistä paljoo muista enkä kyl tiedä mistä sen pystyis kenties saamaan.

Äänestä
  • tiedättekö mistä sen pelin vois ladata jos tiedätte niin laittakaa sen osoite mist sen voi ladata

    Äänestä

  • miig kirjoitti:

    tiedättekö mistä sen pelin vois ladata jos tiedätte niin laittakaa sen osoite mist sen voi ladata

    Tässä on osote mistä voi käydä imuroimassa Keen 3 (kyllä siellä on muitakin keenjä ;P):
    http://www.dosgamesarchive.com/download/game/69

    Äänestä



  • miig kirjoitti:

    kiitos tosi paljon

    Kiitoksia Paljon ^^

    Äänestä

  • Japanfan kirjoitti:

    korjaan: keen 4 n___n;;

    hei! se oli keen peli tais just olla 4 mikä oli tossa jossain viestissä kun kattelin niitä miulla on meidän kummilla semmonen kone jossa on just oita keen pelejä esim 1,2,ja sitten 4 ne on superhyper hyviä kannattaa pelata jos niitä sattuu enään löytämään..

    Äänestä

  • keen pelit on just parhaita.. :) meillä on vielä se keen 4 tai 5 peli tallessa ennen oli muitakin mutta ne on hävinnyt.. :(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


DOS kirjoitti:

Noniin. Muistan pikkupoikana pelaavani vanhan tietokoneeni DOS illa jotain tasohyppelypeliä. Se oli sellainen, että ukkona oli joku poika, jolla oli Kypärä päässä. sitten sillä oli sellainen harmaa-vihreä pyssy, jolla ammuttiin vihreitä pateja. Sitten siinä oli joku lasimaa, jonka läpi päästyä sai räpylät, joilla voi uida. siis näitä peliä oli useita, mutta muistaako kukaan tämän Kypäräpääpelin Nimeä !!??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu