Eli siis sain äitiltä suostumuksen värjätä mun hiukset. Ainoastaan kaksi ehtoa, ei blondausta/värinpoistoa eikä mustaa.
Tällä hetkellä hiukseni ovat pitkät tummanruskea ja luonnon kiharat.
Väri ehdotuksia? Saisko mitenkään pinkkejä tai sinisiä latvoja, ilman värinpoistoa?
Äiti antoi värjätä hiukset.
5
209
Vastaukset
Helvettiäkö täältä kysyt..
Jos haluat siniset latvat, kasta hiuksesi maalipurkkiin- kumpionsyönyparemmanruan
Että mitähän v...ua, Sinisiksi? Eikö soo hituse liia sannimasta. Jos haluat olla kovisten kovis laita koko tukka sinitarran värisex kute Pirkko Liinamaalla http://yle.fi/elavaarkisto/kuvat/2011/img3324-previewImage.jpg tahi Koheilla https://www.google.fi/search?q=kohei&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwid0JGRv7LRAhWGVywKHfl6DekQ_AUICCgB&biw=1904&bih=946#tbm=isch&q=kohei, hopeanuoli
- Tyttö15w
Onko aivan syvän tummat?? Kokemuksella, ei kannata sitte ainakaan sinistä lykätä. Sininen näkyy sinisenä vain puhtailla blondeilla/platinoiduilla kunnolla, muuten se on tummanvihreän levän värinen. Sori...
Suosittasin punaisia tai liiloja värejä ennemmin, ja jos on tumma niin sitte kanttii laittaa kokopäähän ns. sävyksi, kun ei erotu muuten. Tumma väri on silloin edukseen, jolloin saa aidon hehkuvan verenpunaisen/mahongin sävyn.
Meinasitko enempi lyhytkestosii sävyttävii vai pitkäkestosii? Lyhyt kestosista fantasy on paras, ja siinä , kuten usimmiss lyhyistä on lisäksi hoitava vaikutus sekä monia erilaisia sävyjä. Ennen värjäystä näillä kanttii sitt rääkätä tukka niin pahasti shamppoilla, ett oikeesti narisee hieroess. Sillon pysyy pitempään päässä ja vielä vahvemman sävynen.
Pitkäkestosissa ei oo niin tarkkaa pesemisen kanssa, koska ovat ammoniakki pitosii, eli toisinkuin lyhyillä, jotka hoitaa, jos pitkäkestonen unohtuu päähän, tukka voi kulua poikki ja tippua latvoistaan pois. Mutta ei siis mitään vaaraa kunhan muistat huuhtoa.
Ja näähän erottaa siitä ett näitä pitkäkestosii löytyy jokakaupas laatikoista, ja lyhyt kestoset myydään erikseen tuubeina/purkkeina. Lyhyistä vielä se, ett toi fantasy on ainoita näistä joihin ei ole sotkettu laimennuksena hoitoainetta, joten värjäyksen tulos on näissä vahvempi.
No nyt tuli pitkä :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3642088- 571568
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771119Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1501097Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67919- 84867
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.31845Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks9832Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-112830K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali7798