Nyt sain käyttööni Gmail sähköpostin ja saan tulemaan postit koneelleni. Mutta kysymys kuuluu miten saa Gmail sähköpostini tyhjäksi eli posteista ei jäisi kopioita sähköpostiin vaan postit siirtyisivät koneelle ja sähköposti mysyisi tyhjänä. Ei pääsisi täyttymään. Onko tämä jossain Gmaillin asetuksissa että postit siirtyisi koneelle ja ei jäisi kopioita ? Neuvoista kiittäen !
Gmail Sähköpostit Palvelimelta Koneelle
make.
2405
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Gmailiä en tunne, mutta yleensähän se on kiinni pop3-postiohjelman (Outlook Expressin, Eudoran jne) asetuksista, tuhoutuuko viesti palvelimelta vai jääkö sinne kopio.
katso esim.
http://groups.google.fi/groups?hl=en&lr=&safe=off&client=firefox-a&rls=org.mozilla:fi-FI:official&threadm=E7SCd.187[email protected]&rnum=3&prev=/groups?q=gmail pop leave messages on server&hl=en&lr=&safe=off&client=firefox-a&rls=org.mozilla:fi-FI:official&sa=N&tab=wg
"Ei pääsisi täyttymään."
Tajuatko edes kuinka paljon sinne GMailiin mahtuu tavaraa..??