Mikä sinussa on vikana? Minä olisin täydellinen kumppani sinulle! Etkö ole ansainnut minua?
Miksei se käy
djkdkkk
26790
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Kenelle ja minne menee viestisi ?
Jos olet mies ja täydellinen kumppani minulle, niin kyllä käy. Marssi vaan eteeni ja siitähän se lähtee...
Etsin täydellistä prinsessaa.
Luultavasti olet sellainen jatkuvasti itse.
Olen pikku pirssi.
Tykkäätkö prinssin nakeista?
En feikkiprinssin tarjoamista. ;)
Sulla itsetunto kohdillaan kun epäilet etten ole ansainnut sinua. No toisaalta voihan se olla myös yksi syy. Toinen se ettei sun moraali ole ihan sitä mitä minä vaadin. Kolmas syy voisi olla etten suostu elättämään ulkopuolisia. En halua ikuista vääntöä siitäkään kenen rahat ja omaisuus ja miten ne käytetään. En muuta syytä näe päätökseni. Voi olla karua mutta näin sen koin. Ehkä sinun kohteella muita syitä päätöksiin. Minussa on se vika että olen itsenäinen ja maksan minkä rahkeet riittää ja muita en suostu elättämään. Toki omani maksan omat lapset mutten muitten rääpäleitä. Siihenhän se olisi johtanut. Velkaa lisää ja se pettymys sitä suurempi.
Yäk hyi.
Hänellä on LAPSIA, omia lapsia ja pyörii TÄÄLLÄ.
Jos vai kelpaan- näytä se selkeästi.
Tottakai kelpaat. Kelpaat varmaankin monellekin naiselle. Älä ota tuollaista asennetta, että "prinsessa" kelpuuttaa.
Ei tietoa.
Olkaa yhteyksissä ja katsokaa miten kemiat kohtaa. Ystävyys on hyvä alkuponnahdus suhteelle. Kannattaa muistaa, että rakkaus on pitkämielinen ja lempeä eikä muistele pahoja.
Eivät täällä kaikki edes halua SUHDETTA aluksi.
Haluavat vain jutella.
En ole Mia, joten jos häntä etsitte,
älkää kohdistako sanojanne minulle.
Juttelu on usein tarpeetonta, kunnon suutelma on parempi.
ANTEEKSI NYT:
Mistä voit tietää, ALOITTAJA, että olisit jollekulle täydellinen kumppani?
Eilenkin täällä oli "hoopo" kysely, jossa kysyttiin, millainen kumppani sopisi parhaiten kaivatullesi? Ikään kuin TOINEN IHMINEN tietäisi, mikä itselle sopii parhaiten?
Miksi täällä puhutaan niin vakavasta asiasta kuin YHTEISELÄMÄSTÄ eli mennään ikään kuin asioiden edelle.
Minä ainakaan en ole varma mistään muusta, kuin että olisin halunnut JUTELLA tiettyjen henkilöiden kanssa.
Lol.
Miten olisin jonkun ansainnut, Varsinkaan häntä?. Täydellinen pari oltaisiin, siksi tämä harmittaa.
Hommahan on niin, että ansaitsen paljon paremman kumppanin kuin sinä. Et todellakaan ole lähelläkään täydellistä.
Mistä sinäkään tiedät kuka Ap. on,
ja minkälainen ihminen? Onko hän vaalea vai tumma, pitkä vai pätkä, vähän vai paljon lahjakas ja missä asioissa.
Ja miksi näissä keskusteluissa RYNNÄTÄÄN ASIOIDEN EDELLE,
ja oitisn yhteistalouteen.
Ei puolituntematonta ihmistä kosita tai hänen kanssaan muuteta yhteen.
Herran pieksut, esimerkiksi minä olisin halunnut keskustella muutaman ihmisen kanssa.
Laitetaanpa tätä keskustelua ylöspäin.
Tämä on malliesimerkki siitä, ettei aloittaja edes kerro sukupuoltaan tai mitään kaivatustaan,
MUTTA IHMISET RYNTÄÄVÄT SUUNA PÄÄNÄ VASTAAMAAN.
Niin, kuten myös sinä itse.
Vaikka niinkin, mutten kuitenkaan oleta tuntevani
aloittajaa kuten jokut tässäkin keskustelussa tekivät.
Ompa mollaava aloitus.
Katkeruusko siihen syynä?
jaaaaaaaa-a paha vastaa kun en tiedä kuka SÄ olet, ja ketä tarkoitat kun puhuttelet sinä muodossa.