tuulettimem moottoriko kökkönä

eli tossa eilen työnty "savua" ja kirpien hajun sisään samanlaisen kun ois sirkkelillä katkassu rautaa sellanen haju mikä siitä syntyy tuli sisälle..
ja tänään kans sama jatku.. ja sit lopetti toiminan, ainostaan 4 nopeudella toimii puhallin
elikkä missä ois vika
kyseessä on 98 mondeo
4553
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sellanen vastus sielä kanavassa, paikkaa en muista juuri nyt.
Minulla oli tuo sama ongelma joskus...

jos vaikka fordilta kyselisit lämppärin vastuspatenttia...

vaikee selitää ^_^

Äänestä

Lämppärin etuvastus on palanut tai vastukseen tuleva liitin on sulanut (tai molemmat, tyyppivika) paketti löytyy apparin puolen jalkatilan yläpuolelta. Uus vastus johtosarja maksoi viikko sitten foordilla 24,90€ motonetissa muistaakseni 34€ :)

Äänestä
  • juu kiitoksia vastauksesta. täytyy käydä tutkimassa ja käydä foordilla kysyy hintaa ja kuvaa missä se on...

    ja sen jälkeen ois enää se moottorista tuleva ininä kun moottori lämpee
    tulee jostain hihnojen luota

    Äänestä

  • miggox kirjoitti:

    juu kiitoksia vastauksesta. täytyy käydä tutkimassa ja käydä foordilla kysyy hintaa ja kuvaa missä se on...

    ja sen jälkeen ois enää se moottorista tuleva ininä kun moottori lämpee
    tulee jostain hihnojen luota

    Osta mielummin suojattuja abiko-liittimiä (kelt.) ja tee liitokset niillä.
    Kestää huomattavasti paremin ku alkup.liitin eikä maksa läheskään niin paljoa.
    Ja kannattaa tarkistaa ennen vastuspaketin vaihtoa että se on varmasti rikki.
    Mulla nimitt.lojuu tuolla varastossa yks ylim.vastus kun ei tullu tarkistettua etukäteen,liitin oli sulanu mut vastukset oli ehjät.

    Voiskos se kitinä tulla esim.laturin hihnasta?
    Itellä kitisee laturin hihna hetken aina startin jälk., loppuu kun kone lämpiää.
    Kiristää en enää raski ettei hajota laakereita enkä oo saanu vielä ostettua hihnaspraytä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


miggox kirjoitti:

eli tossa eilen työnty "savua" ja kirpien hajun sisään samanlaisen kun ois sirkkelillä katkassu rautaa sellanen haju mikä siitä syntyy tuli sisälle..
ja tänään kans sama jatku.. ja sit lopetti toiminan, ainostaan 4 nopeudella toimii puhallin
elikkä missä ois vika
kyseessä on 98 mondeo

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu