Kultahampaat

Mistä nämä kotoutettavat matut joutuvat maksamaan vain annetaanko Kelan taikaseinästä ihan kaikki?
http://kaksplus.fi/threads/kela-sossu-maksoi-somalille-kultahampaat-maksusitoumuksellaan.2427301/

-Onko tää rasismia oman maan kansalaisia kohtaan, vai hulluutta?
25605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

hulluutta pitäs tyhmemmänkin tajuta

Äänestä

Ei pidä paikkaansa. En usko, ennen kuin näen tästä muuta mustaa valkoisella kuin somejuorun.

Äänestä
  • No se ei ole mahdollista. Sillä näkisit "mustaa kullatulla" :P

    Äänestä

Sossu on ostanut niille autoja ja maksanut autokoulurahat.
Mistä mamut joutuvat oikeasti maksamaan?

Äänestä
  • Mahtaa olla satua. Mitään todistettua näyttöä ei tuommoisista autokaupoista ole.

    Äänestä

  • Totta paskapuhetta ja palalaikansoittoa, nyt kalvaa vaan persuilla pahasti peseessä työläisten pettäminen lupauksissa mm. työttömyysturvan, eläkkeen , opiskelun ym. ym. loputon suo, suhteen. Nyt jos väki olisi viisasta kannattaisi alkaa lähteä hallituksesta rivakasti., koska nämä matu paskapuheet ei enää tepsi meihin persuja äänestäneisiin vaan haluan oikeita tekoja työllisyyden, työehtojen ym puolesta

    Äänestä

Eipä juuri mistään,sodan runtelemat ?!?!

Äänestä

MOT: maahanmuuttoviraston avoin shekki. Löytyy tubesta. Kallista on elättäminen.

1Äänestä
  • Käsittämätöntä touhua ja hullua. Voiko tollanen olla tottakaan oikeasti? Mikä ihme näitä virkamiehiä vaivaa, tietämättömyyskö.

    Äänestä

  • Pistähän se osoite näkyville.

    Äänestä

  • Faktaakehiin kirjoitti:

    Pistähän se osoite näkyville.

    Käy youtubesta tuolla nimellä kattomassa, siellä sulle vedenpitävää faktaa.

    Äänestä

  • lapuan-liitto kirjoitti:

    Käy youtubesta tuolla nimellä kattomassa, siellä sulle vedenpitävää faktaa.

    No minäpä kävin. Ei siellä kultahampaista ja autokaupoista mitään puhuttu.

    Äänestä

  • Faktaakehiin kirjoitti:

    No minäpä kävin. Ei siellä kultahampaista ja autokaupoista mitään puhuttu.

    No sinähän saat käydä. Pieni summa on mamun kultahampaat verrattuna täysylläpitoon... hukkuu tuollaiseen rahamäärään yhdet autot ja hampaat. Ai niin, huomasit varmaan kun katsoit että ruoka oli tuossakin pätkässä pahaa.... herranen aika että jää vielä energiaa valittaa ruuasta kaiken sen sodan runtelun jälkeen :)

    Äänestä

  • Kun niitä ei voi tappaa, niin eihän tuohon asiaan ole mitään pikaratkaisua olemassa. Ei ne palstoilla itkemällä ja raivoamalla yhtään halvemmaksi tule.

    Äänestä

  • Turhaaparkumista kirjoitti:

    Kun niitä ei voi tappaa, niin eihän tuohon asiaan ole mitään pikaratkaisua olemassa. Ei ne palstoilla itkemällä ja raivoamalla yhtään halvemmaksi tule.

    Vai niin :D

    Äänestä

myötätunto hävinnyt olemattomiin , säälistä ei pisteitä heru ulkomaalaisille , kuppaaminen mennyt mahdottomuuksiin , miksi pitäisi elättää kaikenmaailman ihmiset , lapsikortti kuvat vedetään uutisissa , täällä vain nuoria ja vanhempia miehiä.

Äänestä

Vielläkö niitä puukko-ukkoja Jämsässä pyörii.

Äänestä

Sossu tai KELA ei maksa autoa, ei maksa ajokorttia, ei maksa kultahampaita. Miksi teidän jatkuvasti pitää jauhaa paskaa? Ai niin, koska ootte ryhmiä rasisteja.

Äänestä
  • Kuka ne sit maksaa, tuskin teillä suvakki-ämmillä rahoja on. Kuhan vaan pääsis äkkiä eroon siitä porukasta.

    Äänestä

Kannattaa tutustua migrin sekä työ- ja elinkeinoministeriön sivuihin koska. asiassa. Näillä tiedoilla saa totuuden mukaisen infon itselleen, mitä hakijoille kustannetaan ja miten heidän omat varat otetaan huomioon. Ei kannata ihan kaikkia somejuoruja autoista ym. uskoa.
Kyllä täällä Jämsässäkin on lapsia sekä nuoria ja iäkkäämpiä naisiakin. Heidän kulttuurissa nämä naiset eivät vaan kulje turuilla ja torilla, joten katukuva antaa pikkuisen väärän kuvan tulijoista. Itse olen työssäni kohdannut molempia sukupuolia sekä lapsia eikä mielestäni yli viiskymppiset miehetkään, joita myös useampikin täällä Jämsässäkin on, nyt aivan nuoria ole.

Äänestä
  • Mahtaakohan nuo saada yksin kulkea edes niillä Turuilla ja toreilla?

    Äänestä

  • miehet_noilla_ensin kirjoitti:

    Mahtaakohan nuo saada yksin kulkea edes niillä Turuilla ja toreilla?

    Eipä tuota kaikista voi sanoa, mutta kyllä näitä naispuolisiakin aina joskus näkee yksin tai porukassa.

    Äänestä

No ensi kesänä ei tarvitse näitä asioita enään jämsän palstalla vatvoa ja valittaa.

Äänestä

Kyllä paperimiehelle maksetaan liikaa ajankäytöstä että pääsevät mukamas olemaan parempia matuistakin,olisi asiat kaikilla paremmin kun paperimies saisi saman kuin matukin voisi rahoista maksaa suomi vapaaksi ja turha elvistely jäisi viisaammille!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


KaikkiMaksatetaan kirjoitti:

Mistä nämä kotoutettavat matut joutuvat maksamaan vain annetaanko Kelan taikaseinästä ihan kaikki?
http://kaksplus.fi/threads/kela-sossu-maksoi-somalille-kultahampaat-maksusitoumuksellaan.2427301/

-Onko tää rasismia oman maan kansalaisia kohtaan, vai hulluutta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu