Miksi kukaan ei näitä selvitä? Onko tasa-arvoinen,luulis pitkänlinjan luotsin omaavan tiedot ja taidot ,ei varoitusta ,muuta kuin heti pihalle heitto,juorujen perusteellako toimii hän,vai olisko kenties muuta mielessä?
canarian toimet luotsina
12
234
Vastaukset
- Tarkkailia
Totta! Olisikin hyvä tietää että minkä ajan viettää missäkin huoneessa. Ja kenen kanssa juttelee ja millaisesta aiheesta. Ja onko kaapissa ja näyttääkö siellä sopivan jotain mikä ei kestä päivänvaloa. Käyttääkö toistuvasti joitain sellaisia sanoja, joiden voisi olettaa olevan salaisia merkkejä. Onko varma että on edes sama henkilö ollut jatkuvasti tuon nikin takana? Yllättävän vähän on ennen vuodenvaihdetta edes mainittu koko luotsia. Onkohan niin että onkin keksitty menneisyys? Ja onko ollut huomiota herättävän usein huoneessa jonkun tietyn nikin kanssa samanaikaisesti. Näyttääkö tasa-arvoa vain silmänlumeeksi, sekin on selvittämisen arvoista. Nyt onkin syytä videoida muutamaakin huonetta samanaikaisesti. Saattaa tarttua kuvanauhalle mielenkiintoista materiaalia.
- nimetons
Copy käyttöön ,kun hän on paikalla,aikasempi häntä koskeva keskustelu poistettu,eikö siedä arvostelua?
- Vaivoja.on
Niin vai onko allerginen chatille ,kun ei siellä näy .Ainakin ehkä allerginen näppäimistönsä materiaalille ,koska ei kirjoita paljonkaan sellaista ,mistä voisi arvostella.
Itse olen allerginen suomen kielen pilkku säännöille ,laitan pilkkuja siksi näin hassunhullusti . Toivottavasti minua ei tunnisteta sairauteni vuoksi!
- CheckinOut
Noi pilkut! Toihan on maneeri, jota ei niin vaan feikata :) Täytyy alkaakin tarkkailemaan...
- pilkutajoshuvittaa
Pilkut,pisteet ja pilkut joita tarvitsen pilkut pilkut toivoisin sen kertovan kuka olet/olen,,,pilkut pilkuut ne kaiken kertoa voi,,,,,,,pisteidenjapilkkujenkäytönvoisilopettaakokonaanniinkuinvälilyöntienkin. Ai niin se pilkku unohtui,,,,,
- yksipilkkudilemmainen
Eiköhän myö toisista yhteyksistä tiijetä pilkkujensa kanssa ongelmaisen kirjoittajan tarkemmat tuntomerkit :) Kansakoulusta kun alkaa olemaan niin monta ajastaikaa ettei allakka piisaa niin sylttytehdas on selevä.
- TääLieneeSelväEdes
Suus kiinni kun et mistään mitään ymmärrä! Eikä kukaan itseäänkunnioittava tai toisen kunnioituksen ansaitseva sättäri tule tänne käyttönikillään vaan täällä ollaan "mustia" ja vaklataan! :)
- wau.miten.osaavaa
Julmat on bannit siinä tapauksessa! Miten sellaiset hankitaan? Oppikirjamateriaalia olisi tieto aiheesta, väitän.
Sefuille kun laittaa screenshotteina trollien teksteistä poistavat huoneesta kyseisen trollin seuraavalla kerralla kohdatessaan
- CheckinOut
Minä ainakin kyttään ja katselen kuka käyttää pilkkuja ,minä joka niin usealla nikillä käyn sättäämässä kierrän ja kaarran nämä jotka eivät osaa käyttää pilkkua ,minä niin mieleni pahoitin tästä asiasta ,onneksi kaverini bella ja selina ymmärtävät minua .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 672801
- 462554
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4312217- 792128
- 951956
- 321692
- 121526
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171477Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?261283Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil181165