allergiselle koira?

koira_allergiselle

Miehelläni on astma ja allergioita pitkä pitkä lista. Pojallamme on diabetes. Tiedän että koiraa ei kannata ottaa vain lapsen kitinästä mutta, se on käynyt jo aivan äärimmilleen. Hän ei voi kävellä enään edes kävellä samalla kadulla jossa on koira ja sen ulkoiluttaja. itselläni on ollut koira pienenä ja on alkanut vähän kiinnostaa. Asumme omakotitalossa keskellä kaupunkia.Hän on alkanut kiusata itseään katsomalla sopivia koirarotuja netistä sellaisia jotka sopivat myös allergisille. Tiedän että ei ole olemassa rotuja jotka ei aiheuta mitään allergisille ja se on myös yksilöllistä, mutta on joitain rotuja jotka ei aiheuta niin paljon.
Sopisiko tiibetinspanieli?
P.S Kirjoitin nopeasti niin voi olla kirjoitusvirheitä.

1

756

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Allerginen

      Voisitte hankkia esim snautserin ja villakoira. Olen kuullut että ne eivät allergisoi. Lisäksi koira olisi hyvä pojallesi jos hän sairastaa diabetesta. Voisitte kouluttaa siitä hänelle hypokoiran.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. R.I.P Marko lämsä

      Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi
      Tampere
      46
      2355
    2. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      224
      1756
    3. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      93
      1622
    4. 78
      1368
    5. Vappu terveiset kaivatullesi

      otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡
      Ikävä
      120
      1326
    6. Tekis mieli tulla rakastelemaan sua nyt heti

      Heti eikä kolmastoista päivä.
      Ikävä
      91
      1307
    7. Satonen Kelaan, on paras mies ?

      Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v
      Kansallinen Kokoomus
      104
      1227
    8. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      90
      1195
    9. Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa

      Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa
      Kemijärvi
      75
      1117
    10. j miehelle

      Mitä meille oikein tapahtui?
      Ikävä
      84
      1090
    Aihe