On se kova äijä verrattuna paskahousu kaleihin joiden piireissä pyörii.
Remu 69v. tänään
kuoharifeemuu
4161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tämän+päivän+Aamulehti+tarjoilee+"Kahvit+näppäimistölle"+tyylisen+aukeaman+Romanien+Tsetanes+Naal+-hankkeesta,+jolla+pyritään+parantamaan+Romanien+työllisyyttä+Tampereella+ja+Suomessa.+Jutusta+käy+ilmi,+että+80%+Romaneista+on+vailla+työtä.+Tämä+on+arvio,+koska+asiasta+ei+ole+tarkkoja+mittauksia.+Ottaen+huomioon+heidän+suuremman+prosentin+vankilassa,+työkyvyttömyyseläkkeellä+ja+kotona+lasten+kanssa,+on+koko+ryhmän+työssäkävien+osuus+on+hyvin+alhainen.+Annetaan+kuitenkin+17v-Romanipojan+itse+kertoa+elämästään+(referointi+jutusta,+koska+se+on+maksumuurin+takana):+
K:+Mikä+koulussa+on+hankalaa?
V:+Kaikki.+En+osaa+keskittyä+isoissa+porukoissa,+vaikka+minulla+ei+ole+todettu+keskittymishäiriötä.+Olen+yleensä+tunnilla+ensimmäinen+joka+huutaa+ja+saa+jälki-istuntoa,+muut+ovat+paljon+rauhallisempia+-+poika+jatkaa+ja+naputtaa+jalalla+lattiaa.
K:+Mistä+aineista+pidät?
V:+Musiikista,+mutta+kaikki+kaverit+sanovat+etten+pääse+mihinkään,+mutta+Odottakaahan+kymmenen+vuotta!+Olen+myös+aloittanut+potkunyrkkeilyn.
K:+Mikä+on+sinun+lahjasi?
V:+Olen+tosi+nopea+juoksemaan.
Hitler antoi arjalaisille mahdollisuuden suorittaa rotupuhdistuksensa keskitysleireillä ja näin he tekivätkin. Niin juutalaiset kuin mustalaiset, jotka ovat oikeastaan niitä arjalaisia, joita Hitler ihaili. Tästä on todisteena Auschwitzin-komendantin Rudolf Hössin kirjassa olevat kirjoitukset;
--Edelleen tutkittiin jatkuvasti mustalaisleirien biologista puhtautta. Reichsfuhrer SS halusi ehdottomasti säilyttää molemmat mustalaisten pääheimot--niiden nimiä en enää muista-- Hänen näkemyksensä mukaan nämä olivat suoraan alenevassa polvessa indogermaanisten alkukansojen jälkeläisiä, ja olivat pysyneet tavoiltaan vielä melko puhtaina.
--1942 tuli sitten käsky, että kaikki mustalaiset, myös puolimustalaiset, oli valtakunnan alueelta pidätettävä ja kuljetettava Auschwitziin, miehet, naiset ja lapset. Poikkeuksen muodostivat vain puhtaat, jompaan kumpaan pääheimoon kuuluvat mustalaiset, jotka piti sijoittaa Ödenburgin alueelle Neusiedler-järven rannalle. Auschwitziin kuljetetut oli määrä sodan ajaksi sijoittaa perheleiriin.
Rehellisempi kuin yksikään Sipilä, Hagert tai Aho.
HAAKERTTI ON KOMIJA REHELINEN KAALO. HAI!