lasitiili suihkuseinä

kyselijä

Tietääkö kukaan paljonko maksaa valmis suihkuseinä lasitiilestä. Sitä valmistaa ilmeisesti vitrea/vitria(?)

4

2417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • llll.

      kysy sieltä, me vaan arvaamme että 2000 euroa se maksaa.

    • tietenkin koosta

      Mutta kyselin k-raudasta(siellä toistaiseksi halvinta) ja 120*160 seinä oli kaikkinen osineen n. 550e.

    • täsmätieto

      Hei. Meille tilattiin Vitrean paketti, jossa lasitiilet, silikonit, alumiinikehys seinälle ja jotain tiilien väliin tulevia alumiiniliuskoja taisi olla mukana myös. Homma menee niin, että piirretään valmis seinän muoto ja rautakauppias laskee seinän hinnan. Meillä on sellainen seinä, jossa ensin 9 tiiltä, sitten 8, 7 ja 6 eli yläreinassa on porrastus ja siihen sopiva alumiinikehys. Hinta rahteineen 600 euroa. Toimitusaika about 2 viikkoa. Sen jälkeen ammattimies asensi seinän tarpeista kaakeleista rakennetun "sokkelin päälle".
      Ei kannata alkaa laskea seinän hintaa tiilien hinnan perusteella. Tiiliä saa aika edullisesti, mutta kehys maksaa suurinpiirtein saman kuin tiilet. Meille ainakin vakuutettiin useammalta taholta, että tämä on se "järkevin" tapa toteuttaa lasitiiliseinä.

    • Anja

      Ostimme Vitrean valmiin suihkuseinän. Siihen ei tule alumiinista kehystä, vaan on aivan kuin suihkun jakoseinä, mutta lasitiilista.
      Meidän koko oli kolme tiilta rinnakkain ja kymmenen pystysuunnassa. En nyt muista tarkkaa millikokoa. Yksi tiili on kooltaan parikymmentä senttiä.
      On hienon näköinen ja hinta oli 680,00 €.
      Hankinta tehtiin Lauttasaaresta, Helsingistä Kortelampi liikkeestä.
      Soita sinne ja kysy. P.640024
      Terkuin, Anja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5608
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3141
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      43
      2748
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2082
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      27
      2065
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1869
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      100
      1844
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      174
      1782
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1478
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      17
      1258
    Aihe