MV:n ilja on pakoloinen

tuleiljakotiin

juoksee poliisia pakoon minkä ehtii. varmaan hienoa elämää. :)

23

345

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siinäpä sattu alotus ihan naalan kanttaan:D:D Eeköhän se Iljapoeka kuitennii suaha savustettuva ulos piilopaekasttaasa! Ja eekuvvuan Suommeen ja oekkeovve etteen! Ehotonta vankkeotta vähinttää viis vuotta:D:D

    • kukamikailja

      Onko ryssa vai mika ihme?

    • HuumetuomittuKonna

      Joku pakolainen!

    • riähkä

      Ilja kuitenkin huikeasti pienempi rosvo kuin maanpetturit, jos nyt rosvo ollenkaan tämä Ilja. Ennen sai maanpetturuudesta kakkua aikas paljon, nyt päätä silitetään. Kuvitelkaa, meillä on päättäjiä jotka haluavat lakkauttaa maamme liittovaltiolla. Niitä päättäjiä on aika paljon. Esimerkiksi kokkareissa heitä on paljon. Eikö tämä ole valtava rikos? Nyt yhtä ukkoa joka puhuu kansan puolesta, jahdataan kissojen ja koirien kanssa. Lapsellista mutta samalla järkyttävää.

      • Valtavamedia

        Joo rievä, se on valtava rikos, ellen sanoisi suunnaton. Miten sattuikaan, että tyhmä tyhmien majakka sattuikin horjahtamaan kaidalta tieltä. Tämä venäläinen kätyri on maanpetturi. Saakoon rangaistuksen, jos asia niin menee. Saa tollot makua totuudesta.


      • riähkä
        Valtavamedia kirjoitti:

        Joo rievä, se on valtava rikos, ellen sanoisi suunnaton. Miten sattuikaan, että tyhmä tyhmien majakka sattuikin horjahtamaan kaidalta tieltä. Tämä venäläinen kätyri on maanpetturi. Saakoon rangaistuksen, jos asia niin menee. Saa tollot makua totuudesta.

        Onko hän teille uhka kun häntä niin vihaatte? Valtamedialle sekä korruptoituneelle eliitille mv on uhka ja tämän valossa ajojahdin ymmärtää. Totuus on aina ollut eliitin uhka. Mutta entä teille?


      • Mikävaanvapaus

        Kenen etua ajaa ja mikä hyöty kenellekään...


    • SipiläLinnaan

      Sipilä on roisto ja rikollinen.

      • suutinpaska

        Sipilä on suurin rikollinen. Eipä paljon kantasuomaisista välitä,, kunniakansalaiset on kaikki kaikessa.


    • Älämölöääää

      Idiootit. Lukekaa ennen kuin kirjoitatte typeriä kommenttejanne. Poliisi voisi keskittyä niitten todellisien rikollisten jahtaamiseen,esim :näihin saatanan lammaspaimeniin jotka raiskaa suomineitokaisia ja alaikäisiä lapsukaisia. Tai niihin somppuihin mitkä myy huumeita täysin vapaasti Kaisaniemen puistossa ja torkkelinmäellä ja voin todistettavasti sanoa että kyttiä ei kiinnosta näitten toimet. Tää paviaanilauma häiritsee ihmisiä enemmän kuin konsanaan suomalainen känniporukka mutta poliisia ei kiinnosta, liekö virkavalta lailla Aarnion osallisena tässäkin bisneksessä kun eivät puutu millään lailla näitten älämölö tyyppien toimiin?? Ja sitten puhutaan että miksi vihapuheita on??? Voi vittu ihan talvisodan hengessä.Miettikää nyt jokainen itsekin miksi. Vai pitääkö näistä vaieta??? No ylläpito jossa suvakkeja niin tämäkin poistetaan ja se oli siinä.

    • järkikäteen

      MV:n Ilja on itseasiassa loinen, jonka venäjä on istuttanut suomeen luomaan erimielisyyttä kansaan. Venäjän doktriinin mukaan maa, jossa kansa on jakautunut, on helpompi vallata (kuten ukraina). On aika miettiä jatkatteko tämän lobbarin ylistämistä, vai arvostatteko enemmän itsenäistä suomea.

      • vähäeenokki

        Arvosxtan itsenäistä Suomea ja mietin..mietin mutta ei kummemaksi muutu!

        Kyllä sitä erimielisyyttä luo Suomen johto ja suvakit. Iso osa kansasta ei vaan halua maksaa miljardeja hyödyttömästä avusta, kun itsellekkin leipä on tiukassa.

        Kuten aikaisemmin on jo ilmitullut, pakolaisena maahan tullut ja turvapaikan saanut voi kyllä käydä omassa maassaan lomailemassa ja leveilemässä tutuilleen. Rahat napsahtaa tilille säännöllisesti, vaikka mitään ei tekisi. Ennen turvapaikan myöntämistä ollaan niin hätää kärsivää ja uhan alla että.

        En sano että joukossa ei olisi myös ihmisiä jotka todella tarvitsevat turvapaikkaa. Mutta apua varmasti kaipaavia on pääosa..niin minä itsekkin.

        Mitä loisiin tulee niin kyllä ne löytyy ihan näistä maahantulijoista. Ilja ei tietääkseni ole ollut rahastamassa Kelalta vaan on ilman apuja toimeentuleva. Iljaa kohtaan ei ole ainakaan julkisuudessa yksilöity mitään syytteitä. >Huomioitavaa on myös, että nyt vihapuheesta tuomitut (Hakkarainen, Tynkkynen) ovat saaneet vihapuheista vain sakkorangaistuksia, mutta lehtien tietojen mukaan Ilja oltaisiin passitettu tutkintavankeuteen ja jopa ulkomaita myöten on etsintäkuulutus. Jossain on mätää ja se mätä osoittaa kyllä hallituksen suuntaan.


    • Valtavamedia

      Haha, tyhmien majakka alkaa sammua. Tyypillistä neuvostopropagandan mukaista vääristelyä. Onneksi isänmaamme seisoo vielä jaloillaan, ja tutkii mahdollisen rikollisen toimet.
      Jos ei iljuska tule tutkittavaksi, on hän itse itsensä tuominnut.

      • kyselijänä

        Voisitko kertoa tällä palstalla mistä ko. herraa syytetään? Vaiko oletko niitä urpoja jotka juoksee joukossa vaikka jalat eivät kanna.


      • Valtavamedia

        Janitskinia epäillään kiihottamisesta kansanryhmää vastaan, törkeästä kunnianloukkauksesta, rahankeräysrikoksesta, rahapelirikoksesta, laittomasta uhkauksesta, tekijänoikeusrikoksesta ja salassapitorikoksesta. Epäillyt liittyvät pääosin MV-lehden toimintaan. Oisit tuon itsekin löytänyt, mutta autoin tässä kirvelevässä asiassa.


      • hyvämiesseon
        Valtavamedia kirjoitti:

        Janitskinia epäillään kiihottamisesta kansanryhmää vastaan, törkeästä kunnianloukkauksesta, rahankeräysrikoksesta, rahapelirikoksesta, laittomasta uhkauksesta, tekijänoikeusrikoksesta ja salassapitorikoksesta. Epäillyt liittyvät pääosin MV-lehden toimintaan. Oisit tuon itsekin löytänyt, mutta autoin tässä kirvelevässä asiassa.

        Siitä että mies uskaltaa puhua totuuden maahanmuutosta.


      • kyselijänä
        Valtavamedia kirjoitti:

        Janitskinia epäillään kiihottamisesta kansanryhmää vastaan, törkeästä kunnianloukkauksesta, rahankeräysrikoksesta, rahapelirikoksesta, laittomasta uhkauksesta, tekijänoikeusrikoksesta ja salassapitorikoksesta. Epäillyt liittyvät pääosin MV-lehden toimintaan. Oisit tuon itsekin löytänyt, mutta autoin tässä kirvelevässä asiassa.

        Nuo höpöhöpö jutut olen lukenut lehdistä mutta eihän tuossa ole kuin yleistä höpinää. Tarvitaan yksilöityjä syytteitä, jotta olisi uskottavaa. Milloin ja missä yhteydessä on kiihottanut kansanryhmää yms..?
        Kuka tahansa voi höpistä yleisiä höpinöitä kiihottamisesta yms..sellaisesta.


    • Foliohattu

      Monenlaista tunne-manipulointia ja propagandaa on kyllä.
      Joku empatiakyvytön laumasieluisuutta hyvin tajuava auktoriteetti pystyisi pelaamaan kaikki vastapuolet omaan pussiinsa välittämättä seurauksista.
      Hyödyllisiä idiootteja on monenlaisia.

      hajoita & hallitse.
      vitun nerokasta.

      enpä tiedä kunhan vähän tässä arvelen.

    • Valtavamedia

      No, onko syyte julkinen ennen syytteen lukemista. Ei ole. Eli tarkempaa ei löytyne. Se sotku on siis ollut tutkinnan alla. Mutta kait se vikisevä kani vielä kannetaan kolostaan. Sitten tiedetään tarkemmin. Tähti tyhmien ja tollojen tuodaan torille.
      No, eihän se hitleri ole, mutta samoja keinoja käyttää ja samanlaisia tolloja vetää mukaansa. Ottakoon tuomion jos siltä näyttää.
      Olihan niitä sodan aikaan nuotionpolttajia mikkelinkin tienoilla. Auttoivat veli venäläistä. Tässä on jollain tavalla sama rakennelma, vaikka tollot ei sitä ymmärrä. Nuotionpolttajille kävi köpelösti, jos kiinni jäivät. Katsotaan nyt...

    • riähkä

      Ilja ja mv on uhka mädälle eliitille ja islamisaatiolle. Siitä tämä ajojahti. Nuo syyt joista häntä jahdataan ovat todennäköisesti vain tekaistuja että saataisiin tämä valtava kivi eliitin kengästä pois.

      • Valtavamedia

        rievä, sitten se nähdään, kun kani on hätistelty käytävästään ihmisten ilmoille. Ja tulee se, ennemmin tai myöhemmin. Katsotaan sitten miten valtava kivi sieltä syöksähtää.


    • Nettivideolla

      "Suomalaisen lapsiperheen elämä Pietarissa" näette tämän keskusteluketjun aloittajan ja moottorin haastattelun. On se jännää että skitsofreenikolla pitää koko ajan olla joku tai joitakin solvattavana. Ei päivää ilman sairasta oksentelua.

      • raskittaja-paskittaja

        raskittajakin päässyt lomalle, mene vain rauhassa kyrönsalmeen, täällä ei noita viiksauksia tarvita.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      118
      6346
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6167
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      6030
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3972
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2375
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2355
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      120
      1411
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1251
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      187
      1098
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      897
    Aihe