Meinaan aika Joshuan. Silloin kajahtaa pahaenteinen tietävä, ei lottoava: MITÄ MINÄ SANOIN!
Kohta se on
76476473
590
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
suksi siä kuuseenalotuksinsi!
https://www.youtube.com/watch?v=ybMpSms7oCA
https://en.wikipedia.org/wiki/Anthony_Joshua
Kuten Wiki kertoo niin Joshualla ei ole yhdenkään raskaansarjan todellisen nimimiehen päänahkaa voitettuna. Ja kuten Youtube kertoo, Joshuan nyrkkeilylliset taidot ovat hyvin keskinkertaiset ja puutteita hän korvaa fyysisillä avuillaan kuten ulottuvuus.
Katsokaas vertailun vuoksi jokin vaikka Lennox Lewisin huippumatsi ja heti perään Joshuan kehätyöskentelyä. Nähdyn perusteella ei voi kuin ihmetellä miten kaksisilla nyrkkeeilyllisillä taidoilla edetään nykyisessä raskaassa sarjassa!
Klitcko on ikämiessarjassa olen vakuuttunut että hän pistää Joshuan vähintään tiukoille. Ikämiehen voittaminen ei kyllä kerro vielä yhtään mistään
Yksi Lewisin pahaista matseista:
https://www.youtube.com/watch?v=8Z1aALumxuI
MIkä ikäloppu Klitsko on? Olihan Lewiskin 38 voittaessaan Vitalin. Tosin Ei ottelemalla vaan Vitalin pahan silmävamman takia, Vitali oli pisteissä silloin johdossa.
Kyllä nähdään kevään matsissa että Klitsko kokemuksellaan pistää pojan lujille.
"MIkä ikäloppu Klitsko on? "
Ei nyt ikäloppu mutta tietääkseni yksikään nyrkkeilijä ei ole ollut parhaassa terässään enää tuon ikäisenä.
Niin tai näin, mielestäni tuo tuleva matsi on yksi viimevuosien mielenkiintoisimmista. Jos vetoa pitäisi lyödä niin paljosta en uskaltaisi mutta Klitskon voitolle six-pack:n verran sijoittaisin.