Mainitsin viestissäni, että asiallisia keskusteluja voitaisiin käydä muutaman sentin tilassa vrt. Kahvipirtti. Kohta nähdään tai ei!
ASIALLISET VIESTIT JA KESKUSTELUT
13
283
Vastaukset
Jatkan hiukan:
Kuin muistoksi kirjoitustuttavistani teen kirjoitusluettelon
Makriina, Ramoona, Lorenaa, Entinen Kukkahame, Neea, sini-sirkku, Kristiina23, Kat-leija, SkillaN ja Venlastiina. Koiraksista Late ja ynnämuu- hämeen.hiras23
Millä tavoin pääsee erään noista tuttavaksi
hämeen.hiras23 kirjoitti:
Millä tavoin pääsee erään noista tuttavaksi
Kirjoittamalla ja olemalla oma itsensä. Tässä "lääkkeet".
- kunhan.kysyn
Minkä muistoksi ? Ovatko nämä ladyt lähtemässä vai sinä itse ?
Sen tuttuuden muistoksi, joka on syntynyt ajan myötä palstakeskusteluissa. Jos ystävät paljastuvat ystävällisyyden ja lämminsydämisyyden lisäksi kriittisiksikin ja arvostelevat arvostuksen ohella, ovat he Ihmisiä minun katsannossani.
Älä ol hiras, ol nopja!
He ovat tulleet muita läheisemmiksi tutuiksi.. Tuttujen kesken voisi toteutua se helppo yhdessäolo kuin kahvipirtistä on tuttu.
- ja_kuva_myös
Lähetä heille kotiosoitteesi. Tämä on kaikille avoin palsta.
- tavallinen.pöljä
Ei oikein vuokramurjussa asuva viinaanmenevä hameenkantaja kiinnosta, vaikka tänne kirjoittaisikin..
Saattaapi hyvinkin olla. Jos hameenkantaja kuitenkin hiukan avaisi itseään ns. mielipiteillään, voisi hameen sisältä paljastua huomattavankin kelpo inehmoinen.
- nytkö-kelpaisi-jo
vrt. Kahvipirtti. Kohta nähdään tai ei!
Uskomatonta! Aina olet moittinut Kahvipirtin juttuja mitäänsanomattomiksi. nytkö-kelpaisi-jo kirjoitti:
vrt. Kahvipirtti. Kohta nähdään tai ei!
Uskomatonta! Aina olet moittinut Kahvipirtin juttuja mitäänsanomattomiksi.Tuo on enemmänkin pelkkä väite.
Tuo sanonta Kohta nähdään tai ei!
on tosiaan näkemisen arvoinen. Toteutuuko "pirttimäinen" sopu ja rauha. Saanko nyt ilman eri anomusta tai selitystä kirjoittaa?
Olen esittänyt väitteenäni, ettei Kahvipirtissä keskusteella asioista, niistä vaan kirjoitetaan ja hyvin kerrotaankin.
Käyn joskus jotain kirjoittamassa kahvipirtissä, eikä se ole minulle mikään kivi kengässä niin kuin SkillaN on joskus esittänyt.
Miksi minun mielipiteisiini pitää puuttua ja nikittä.- jäsen.aDMM
KAHVIPIRTTI ja RUUNEMAN eivät ole koskaan kuuluneet hyviin keskustelijoihin edeltäjineenkään. Tulevat esiin vain kun -pirtissä
mainitaan/viitataan minuun.Sama on Kai LIndroos eri nikeillään.
Koetaan suurena loukkauksena ellen huomioi ELLINBOKSILAISIA(EX).
- Utelias.uuno
hämeen.hiras23
13.1.2017 18:53
Millä tavoin pääsee erään noista tuttavaksi
Kenen tuttavaksi sinä haluaisit?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää432218Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten652088Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211950HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363931697Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041655Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241484Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821102Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75945
- 27909