Sä et ymmärrä rakkaudesta mitään

Sä et osaa suhtautua hyvännäköiseen ihmiseen ihmisenä.

Heti kun näet hyvännäköisen ihmisen, näet hänet vain seksiobjektina.

Et ymmärrä rakkaudesta mitään. Etkä osaa arvioida muita ihmisiä.
20524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ai että pidät itseäsi niin hyvännäköisenä että joku sekoaa sun seurassa vai? :D

Äänestä

Olipa tyhjentävä aloitus ihan himot heräsi.

Äänestä

oon vaa niin hyvä ihminen et pystyn luomaan vuosisadan rakkaustarinan joka pohjautuu ulkokuoreen ja orgasmiin vaikka sisus olisikin täysin mätä

Äänestä
  • Sinut pitäisi ampua, niin olisit itse sillloin ruipelo.

    Äänestä

Mä myös voin yhden tapaamisen pohjalta kehittää vuosisadan rakkaustarinan. Olen melko pakkomielteinen jatkan kunnes saan mitä haluan, ellei henkilö nimenomaisesti kiellä ja pyydä lopettamaan!!! Uskon että hän nauttii jokseenkin tilanteesta. Sitä mitä hän haluaa, en tiedä. Mutta jatkan ja jatkan.

Äänestä
  • Miksi ihmeessä? Maailmahan on täynnä naisia ja miehiä.

    Äänestä

  • Miksi sä itse olet näillä palstoilla? Sen kun menet valkkaamaan. Eiköhän tuo edellinen ollut huumoria, jonkinlaista parodiaa. Sun korviin kuulosti uskottavalta, normaalilta?

    Äänestä

  • Täällä on kuules aika paljon ei niin normaaleja ihmisiä ja täällä kirjoitellaan monista syistä. Osa kaipailee, osa vittuilee, osa pelleilee, osa keskustelee.

    Äänestä

  • valkkaatvaan kirjoitti:

    Täällä on kuules aika paljon ei niin normaaleja ihmisiä ja täällä kirjoitellaan monista syistä. Osa kaipailee, osa vittuilee, osa pelleilee, osa keskustelee.

    Se se mun pointti olikin. Miksi sä neuvot ihmisiä, kun et kenestäkään voi mitään tietää. Esitä ne neuvot itsellesi. Tulevat varmasti tarpeeseen.

    Äänestä

  • Tuota, jos joku tossa jolle vastasin stalkkaa ym. niin se on vähän eri asia kuin vaan kirjoitella täällä. Sinä puutuit ulkopuolisesti keskusteluun.

    Äänestä

  • valkkaatvaan kirjoitti:

    Tuota, jos joku tossa jolle vastasin stalkkaa ym. niin se on vähän eri asia kuin vaan kirjoitella täällä. Sinä puutuit ulkopuolisesti keskusteluun.

    Yhtä ulkopuolisia me kaikki täällä ollaan. Stalkkaamisesta tuossa ei puhuttu mitään. Ihan vain ystävällisesti sua neuvoin. Pitäsköhän sun tarkistaa lääkitys?

    Äänestä

pitäskö sun puhua itestä välillä eikä.piiloutua sinne kuoreen?

Äänestä

Ja sä ymmärrät? :)

Äänestä

tuskin ymmärrän mut onhan toi nut naurettavaa mitä teet

Äänestä
  • Ööö ai mikä on ja kuka tekee. Jatka toki samaa rataa. Stalkkeri ;)

    Äänestä

  • Pärjääkö stalkkauksessa ihan flashlightilla jos jutut on riittävän pimeitä? ;) ;)

    Äänestä

ymmärrän et stalkkeri on sun korvaa uus sana ja tykkäät sitä jauhaa, mit hei daa ihan vitun kulunutta!

Äänestä

Sä et osaa suhtautua ihmiseen ihmisenä, vaan ne on työkaluja joilla pääsee tavoitteisiin.

Äänestä
  • Ensimmäinen kommenttini ketjuun:

    Kuka on noin kauhea ihminen,
    että näkee toisella vain VÄLINEARVON?

    Onneksi en tunne tällaisia henkilöitä.

    Äänestä

mies näkee kadulla todella kauniin naisen ja silloin hän unohtaa rakkauden ja sen vierellä kulkevan kumppanin ja rupeaa ajattelemaan molollaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaloopena kirjoitti:

Sä et osaa suhtautua hyvännäköiseen ihmiseen ihmisenä.

Heti kun näet hyvännäköisen ihmisen, näet hänet vain seksiobjektina.

Et ymmärrä rakkaudesta mitään. Etkä osaa arvioida muita ihmisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu