Sitä tässä ihmettelen, että aikooko kunnanjohtaja Kitkiöjoki maksattaa syntymäpäiväkekkerinsä meillä veronmaksajille? Olisi ollut fiksumpaa pitää omat syntymäpäivänsä erikseen ja maksaa ne itse. Avoimet ovet kunnantalolla sitten ihan erikseen. Ei kunnanjohtaja sentään ole koko kunta vaikka miehensä kanssa sitä perheyrityksenä pyörittävätmin. Lehti-ilmoituskin ilmeisesti kunnan kustantama.
Kunnantalon avoimet ovet
7
283
Vastaukset
- otauseampipalapullaa
heh, aika kauan kesti, odotin nopeampaa reagointia.
miksi et kysy suoraan, vai etkö uskalla muuta kuin esittää omia kuvitelmiasi anonyymilla palstalla?
tasapuolisesti kaikille kahvia tarjolla, myös sinulle jota ei ole yksityisbileisiin kutsuttu- ihmetteleväveronmaksaja
Oikein hyvä jos järjestää yksityiskekkeritkin. En ole kutsua odottanutkaan enkä tule sellaista saamaan. Minun ajatukseni on muodostunut ihan vaan lehteä lukemalla. Ei minulla ole mitään kysyttävää yksityisesti. Ja kun onnittelurahoja pyydetään jollekin tilille niin olisi hyvä kertoa myös mihin ne käytetään. Vai onko suunnitteilla Itte-säätiön virkistysmatka tms? Kiitos vaan vastauksesta Mika ja Marketta :)
- ihmetteleväveronmaksaja
Saako sinne mennä alasti? Olisi hyvä kannanotto Sysmän päättäjille.
- verojenmaksan
Voit toteuttaa perverssiosi jossain muualla.
- etsillee
heh...heeh...heh...e... kuka niitä nyt ite...jos voi muilla...hooh...hoh...o. Halvaks tulee ku heinänteko...maiskutelkaa kurjat heh...heh...mukana. buuaah..hah...hah...
- Kahvillemenossa
Joko kunnan yleinenvalittaja on tehnyt tulevasta kuntalaisille tarkoitetusta kahvitarjoilusta tutkintapyynnön?
- Voitajärkivoita
Kun ihmisen mieli todella sairastuu, sitä ei itse huomaa, eikä tajua. Valitettavasti. Tai sitten kuitenkin tämä voi olla parasta tälle yksilölle itselleen, koska ei tiedä olevansa vakavasti sairas ja turhaan sitä murehdi. Onnellista loppuelämää sinulle. Kaikkihan me sellaisen ansaitsemme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392783Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2702402Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261456- 1161144
- 991099
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13982Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58886Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62854Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.291847