kokemuksia hyvistä hoitopaikoista ja ravintoloista

ensikertaa

olen ekaa kertaa menossa goalle ja olisi kiva saada toisten kokemuksia hyistä ruoka paikoista ja ayverda hoitopaikoista? mitä paikkoja suosittelisit?

8

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lassenbaari
      • Heh heh olipa hauska...


      • torvipönttö

    • Ensikertaa

      Toi ei kiinnosta en avaa kolo linkkiä.

      • eiosaaeivoieiuskalla

        Mitäs sitten kyselit, jos ei tieto kelpaa?? Kyllä tuosta linkistä löytyy kaikki olennainen Goasta ja muualtakin Intiasta.
        Jos ekaa kertaa menet Intiaan, kannattaa kaikki tieto lukea. Intia on niin mahtava maa matkustaa, että ei todellakaan kannata olla yksisilmäinen. Toivon mukaan ihastut tämä ekan reissun jälkeen Intiaan, että matkustat sinne vielä monta kertaa ja myös muualle, kun Goalle!

        Niitä hyviä ruokapaikkoja löytyy vaikka miten, jopa ihan kadunvarrelta voi syödä riisiä ja daalia, joka on muuten HYVÄÄ!! Naanleivät on hyviä juuri paistettuina ihan missä vaan. Muista kuitenkin hyvä käsihygienia, käsidesi mukaan aina ja pysy erossa tuoreista vihanneksista, ellet itse pääse niitä pesemään. Juomiin ei jäitä!!
        Monet reissut on tullut Intiaan tehtyä ja rohkeasti olen syönnyt mitä on tarjon ollut, ohessa kuva paikasta, jossa söin kaiken tarjolla olevan, myös riskillä vihanneksia, hieman tuli "jälkikäyntiä", mutta ei mitään kummempaa. http://aijaa.com/PSkCZ6


    • Bunjabidhaba

      Baga roadin varrella ravintola Krishna on meidän ehdoton suosikki. Tulee loman aikana käytyä kerran jos useammankin. Kaikki ruoka aina ollut hyvää, ei mistään mitään vatsavaivoja. Paikallisetkin suosivat tätä ravintolaa ja sehän on aina hyvä merkki, jos paikallisetkin siellä käyvät. Päiväsaikaan rantaan mentäessä Bunjabi dhaba. Edelleen paikallisten suosiossa, hyvin autenttinen paikka mutta ah-niin loistavaa ruokaa. Ja baareissa emme kyllä ikinä ole drinkkiä ilman jäitä juoneet, eivät ne ite pakkasessa niitä jäädytä, kyllä ne ihan tehdasvalmisteisia ovat olleet. Ollaan muuten beach shackeissä rannalla syöty salaattejakin ja ihan tuoretta ja hyvää aina saatu. Käsidesi mukaan! Ja käyttöön myös... 6.3. ollaan taas lähdössä.

    • Aavikolla

      Anjuna Baga beachillä on aivan ihana kahvi ja ruokapaikka. Sijaitsee rannan reunalla vähän puiden varjossa kohdassa jossa ei ole shakkeja. Ihanaa capuzzinoa ja hedelmiä, jotka on pesty tehdasvedellä. Ilmainen Wifi ja syöneetkin olemme ja ruoka oli tosi hyvää. Lista on lyhyt, mutta kaikki siinä on todella hyvää. Kohteliaita poikia tarjoilemassa. Siisti WC löytyy polun toiselta puolelta. Olemme tulossa helmikuussa ja varmasti käymme monta kertaa tässä paikassa. Intia on tuttu niin idästä kuin pohjoisestakin ja Goa on paikkansa ansainnut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4457
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1178
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1032
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      83
      903
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      10
      847
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      846
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      816
    Aihe