Olen kiintynyt. En yritä unohtaa. Elän tuon totuuden kanssa, vaikkei meitä tule.
Kaikkea hyvää sinulle!!
Sieltä såne tuli ulos, sanat.
Kaikkea hyvää sinulle!!
Sieltä såne tuli ulos, sanat.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Hyvä hyvä hyvä. Tuo on ihan oikea asenne. Ei kannata unohtaa jo rakkaaksi tullutta ihmistä. Hiljaa hyvä tulee...
Meitä ei voi tulla, muttei se estä minua tuntemasta. Hänellä ei ole tunteita minua kohtaan.
Kunnioitan ja pidän hänestä. Hän jättää minuun lämpimän muiston.
Kiittollisuudella muistan.
Älä ajattele hänen puolesta. Hänellä voi hyvinkin olla tunteita sinua kohtaan. Kyllä sinä sen tiedät, mutta pyristelet sitä vastaan. Mitäs sitten, kun hän koppaa sinut syliinsä ja sanoo rakastavansa sinua? Et sinäkään voi tietää kohtalon kulkua. Laulussakin sanotaan, että kohtalo on aina arvaamaton.
Kiitos, että kannustat, mutta hän on jo kertonut tunteensa minulle. Ja uskon, että näin oli paras loppujen lopuksi. Kiitos kuitenkin kauniista sanoistasi :)
Siis hänellä ei ollut tunteita, joten....
olin ihastunut häneen vuosikausia
Yleensä ihastuneella/rakastuneella on voimakas tarve kertoa tunteistaan kohteelleen. Tuon halun tukahduttaminen on vastoin käyttäytymis metodia, joka johtaisi johonkin kiinteämpääm esim. Suhteeseen.
Ensin kiinnytään, kiinnostutaan, joka on alku parisuhteelle. Aivot reagoivat ruohon ja valmistautuvat tulevaan. kun mitäön ei tule, jää ihminen tyhjän päälle.
Tuo on vastoin luonnonlakia ja saa aikaan ristiritaisia tunteita.
Ei ole enää mahdollisuutta kertoa
Olen pahoillani. Otan osaa.
Joskus onkin parempi toimia noin.
Varsinkin silloin, jos huomaa,
ettei toinen ole lainkaan kiinnostunut.
Nimimerkki "sinuasinuasinua"
ehkä kuitenkin voisit yrittää
ajatella hieman vähemmän HENKILÖÄ,
jonka kanssa, ET NÄE MITÄÄN TULEVAISUUTTA.
Niitä on kaikki muut paitsi yksi jonka kanssa kerran halasin.
Siksipä juuri tein tämän ratkaisun. Sinä toinen vastaaja, mene lenkkeilemään, se on hyväksi minä menen syömään, sekin on hyväksi, kun on armoton nälkä!
Luultavasti olet pilailija,
mutta jos olet TARKOITTAMANI mies.
niin en minäkään sinua unohda,
Ei ole mitään syytä.
Meillähän on välillämme tämä "linkki-ihminenkin".
Mä olen Mia ja menet j miehen olen katkera koska turvassa vittuu lumi ai a niin jos oli tiukka paikka otin Jussin hihasta kiinni ja rukoilin Juha vetämään pataan häirikkö sellanen minä Mia olin
Vai niin, mutta minäpä en ole MiaP-75,
joka kaipaa Juha_R-68 Turusta.
On tää korealainen samsung ihan omaa luokkaansa
olet siis kiintynyt kännykkääsi?