Voe kun tulis tähänkii kylään Lidl. Asioisin vaan siellä.
Voe tokkiisa
Blingblingbling
28915
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
.niinpä tietysti,nehän kun nuo ulkomaan firmat ovat Suomessa aivan vain humanitäärisistä syistä jakamassa sitä kuuluisaa "hooveria" meille poloisille!
(Miksikähän muuten tällä meidän rakkaalla isänmaallamme ei enää ole varaa nuorison koulutukseen,vanhuksien inhimilliseen hoitoon ,poliisiin ,puolustukseen,
tienpitoon? No onneksi vielä EU:n jäsenmaksut ja edustajien palkankorotukset on pystytty edes velkarahalla maksamaan)
Onko tosiaan niin että maassamme on lopetettu nuorison kouluttaminen? Meijän poika ainakin aamulla lähti kouluun.. mihinkä se lie menny sitten jos kouluttaminen on lopetettu varojen puutteessa? Eikä vanhuksiakaan enään hoideta missään inhimillisesti vaan raakasti hakaten ja noituen? Eikö ole enää poliisia eikä puolustusvoimia meillä? Onko näin kulta-ajat koittaneet sitten roistoille ja vieras valta lie jo vallannut maamme.. Teitäkään ei enää aurata eikä hoideta? Meijän kylän tiet kyllä on aurattu joka päivä..
ei liiterissä kaikki tuotteet ole halpuutettuja....samma på svenska :D
ei tule lidliä sumppisalmelle kuituva kyläpahanen niin näin se on vaan.
nii ja parin vuoden päästä ei ois kuin lidle
mistä sitä sitten ennee sais kallista ruokaa
Vaikka Suomussalmelle tulisikin Lidl kävisin silti vain Kajaanin Lidlissä koska Suomussalmella voi saada jonkun tarttuvan taudin esim. tuberkuloosin.
Niin ja superi taitaisin sulkee ovensa..
Onko se niin mahottoman halapa kauppa tuo liiteli? Rahhaa ne ottaa sielläi kun jotaki ostaa.
On se huomattavasti halvempi kuin muut.
Kerroppa muutamia hintoja Liitelistä niin saa vertailla!
kaikki
On kuulema tulossa.
Mihinkä ne sen rakentaa? Lähiruokaa sielläkin on jos on keskellä kyllää.
5-tien ja ässän välissä olevaan männikköön. kunta oli sitä paikkaa tarjonnut.
Hieno homma !!!
Asiakkaita riittää varmasti
Lidlin hinta;Myllynparas makaroni 12 cent 400g,juusto 2,80. 800 g,Myllynkiven puurohiutale 65 cent 850 g,maksalaatikko 60 cent 400 g,Atrian pizzat 60 cent.,,hieno sokeri 49 cent 1 kg...Siinäpä hintoja mitä nyt muistin.Kyllä on paljon halvempi kuin muut.
vehnäjauhoo pieninä palasina ,rasvatonta juustoa,kaurapuuroo, maksalooraa,ja roiskeläppiä...huoh,eihän niitä kukaan syö ja sokeri on epäterveellistä:D
Tavallista suomalaista sapuskaa,nuo oli esimerkkejä hinnoista jotka muistin. Ketuttaako? Nimim.Asiakas
Halapoa hintoja...toivotaan vaan että rakentavat .
Höpöpuhetta. Älkää luulkokkaan että tänne joku Litli tulisi.
Liian vähän asiakkaita.
ja vähenee vain
Mitä te niillä kaupoilla teette. Minulle riittäisi yksi kauppa joka olisi auki pari kertaa viikpssa. Eise ole ihme jos ei rahat riitä kun asutaan kaupoissa ja ostetaan mitä kukaan ei tarvi.
Joopaste,ruoka luonnosta,nainen Venäjältä ja viina kaupasta.
Vieläkö joku hakkee vennäältä maatuskoja?
Saahaan niissä kaupoissa toisinaan maistella makupaloja kun tarjoovat....jopa kupin kahviakin oon joskus juonunna siellä.
Liian tasokas kauppa se olisi nälkämaahan.
Van mitäpä se auttaisi, kuitenkin rumia myyjiä siihenni kauppaan palkattais?