Olen muuttamassa Paimioon. Minkälaista aluetta on mäkiläntie/välitien tienoo? Kannattaako harkita.
Paikkakunnalle muuttava
10
624
Vastaukset
- katrillisilli
Kyllä vaan,trolleille sopiva luullu.
- rewtyyueu
Riippuu keneltä kysyy mutta joidenkin mielestä tällä hetkellä pahin ghetto mitä kaupungista löytyy. Ei silti mitenkään hirveä paikka ole, kunhan ihmiset saavat taas vähän väriä poskilleen juoruillessaan. Kiinteistöt kuulemma huonossa kunnossa mutta tuskin koskee kaikkia mäkiläntien taloja.
- paimiolaiseksi
Sinne sitten vaan kun on ookooseutua. Ajattelin vaan kun näyttää niin parakeilta että mitähän sakkia lienee.
- Aaro-Henrik
Välitien ja Mäkiläntien asuntoihin sijoitetaan vain narkomaaneja ja muuta yhteiskunnan pohjasakkaa!
- oujeeeeeeee
Paimion slummi.
- sielläköon
Onko Paimiossa paljon narsisteja, olen tavannut muutamia ja ovat niin itseään täynnä, että luulevat vissiin olevansa jumalan lähettiläitä.
- Kukakauppias
Narsisseja löytyy. Ei kaikkia silti voi poimia.
- Toommppa
Minun asunto menee pian vuokralle vistalla.
- faktat_esiin
Urpo kylä ,älä muuta sinne.
On niitä parempiakin paikkoja kuin Paimio.
Yleensäkin että mitä pienempi paikka niin sitä pahempi sisäsiittoisuus kyseessä ja mitä enemmin Saloon päin menet niin sitä kusipäisempää sakkia löytyy.
Paimio,Piikkiö,Sauvo,Salo ...vältä viimeiseen asti. - Pianpoispaimiosta
Jos et ole muuttanut vielä Paimioon, niin ÄLÄ MUUTA missään nimessä!!!
Rakennustarkastus tekee elämästäsi melkeinpä he**ettiä!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun654653KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643562Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?652995- 1622989
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492724- 241933
- 241831
- 301656
- 1741640
- 421352