Esimerkiksi ne hulvattoman hauskat viestit, jossa teleskooppipampun tai jakoavaimen ja ruumiillisuuden välistä vuorovaikutusta pohdittiin syvällisellä tasolla.
Miksi näin, kun kerrankin nauroin taas vatsa kippurassa aivan kuten ennen vanhaan?
Gdäänk...!
Miksi näin, kun kerrankin nauroin taas vatsa kippurassa aivan kuten ennen vanhaan?
Gdäänk...!
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kakarat yleensä hihittää sellaisille viesteille mutta minä en ole kakara.
suomessa ollaan juroja. kaikki hauska poistetaan. mitä vaikeammaksi byrokraatit ja päättäjät elon tekevät, se kelpaa suomalaiselle mukisemati, niin kuin hampaattomalle jälkiuuni limppu.
Ei ole ihme että kylmiskin lähtenyt ja taitaa olla tissukin.
Ei ole Kylmis lähtenyt. Tänään oltiin palauttamassa pulloja kaupassa
Ihan sama täällä niin paljon feikkejä.
kävikköte lidl? mitä kylmis osti kuinka paljon kotimaista olutta, entä parsakaalia, mitä muuta? kerro kaikki!
hauka taitaa kohta yksin mölistä palstalla. Itse häivyin jo 2 viikkoa sitten, kunnes nyt tulin vilkaisemaan meininkiä. Eihän täällä kohta enää ketään ole. Tai ei ole oikeastaan enää nytkään.
Itse asioin lähinnä k citymsrketissa valikoiman takia ja läheisessä salessa koska se on lähellä. Kylmis osti mitä osti. Itsellä jos tekee mieli jotain mitä ei läheisestä salesta löydy käyn siinä näppärästi työn teon sivussa tai vapaa-aikana taksilla. Kesällä päristelen raketilla. Ennen muuten päristelin melkein super harvinaisuuksella joka ei ole päivän valoa nähnyt vuosiin ja syystä. Maailman vanhin omassa lajissaan ja siten uniikki. Hmm ja onhan tuossa yks camaro yms mutta niistä palstalle joskus
Mulla on täysin sama. ANtaa haukan ulista yksinään. Olinhan jo kesällä 3 kk pois ilman vilkaisuakaan, joten mitenkään vaikeata täältä pois pysyinen ei ole. Pitäis olla joku puohitie irc-kanava tai joku muu paikka jossa vois vakkareiden kanssa ryypätä ja juoruilla kylmiksestä.
Voisitko kertoa mikä siinä maikkulassa oikein viehättää&vetoaa? jos oikeasti suhailet taksilla noin paljon kuin väität, niin saisit sillä rahalla vuokrattua asunnon jostain ihmisten ilmoilta kaikkien palveluiden vierestä joihin voi kävellä.
Mutta maikkula on noin muuten juuri sopivalla paikalla. Siis sitä ajatellan missä minun pitää liikkua ja muutenkin kun huomioidaan tuulen nopeus ja suunta,lisäksi kuun asento niin tulin siihen tulokseen että asu retku vaikka veneen alla. Täällä ajellaan vaikka helikopterilla jos siltä tuntuu
Tuskin, tissu kävi valittamassa taas ylläpidolle.
Aloittaja hirnuu omille kirjoittamilleen jutuille?