Aaro matias

äityli

mietimme jospa antaisimme pojallemme nimen Aaro Matias.Haluamme vanhan nimen,mitä mieltä olette?Saako nimestä nimi-väännöksiä,millä kiusataan vanhempana?

4

924

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sandy

      Turhaan murehdit,lapset keksii nimestä kuin nimestä kiusaamista,jos haluavat.Tavallisestakin nimestä saadaan, vaikka mitä..jos kiusattavaksi joutuu,niin syitä löytyy mistä vaan ,ikävä kyllä.Aaroa voidaan nimitellä "pappaksi" niin tyttäreni luokalla nimitetään vanhan nimen kantajaa.Ei sellaista nimeä olekkaan mistä ei joku voisi ilkeillä.Mutta turhaan sellaisia murehtia,anna lapselle rohkeasti sellainen nimi,kuin haluat,murehtia voi murehtimisen arvoisista,tämä ei sellainen asia. Tsemppiä nimen valintaan! Aaro hieno ,perinteinen nimi!

    • May

      Mun mielestä Aaro on hyvä nimi eikä liian vanhan tai pappamaisen kuulonen.Vaikka Aaro onkin vanha on se kuitenkin ainakin lukemistamistani kasteilmotuksista päätellen tulossa muotiin.Aaro Matias on tosi hyvä nimi!

    • Rosa

      Aaro nimi ei kolahda minuun,mut Aaron ois kivempi,mutta jos itse tykkäät nimestä,niin mikäs siinä.Kiusattavaks voi joutua ihan mistä vaan ,niinku tiedät.Ei nimi miestä pahenna,jos ei mies nimeä! Viisautta siinäkin vanhassa sananlaskus.

    • Anonyymi

      Ei päde suullinen sopiminen,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      85
      7156
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7089
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6235
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      90
      5345
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5235
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5130
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4615
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3565
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      301
      3430
    Aihe