Sorruin taas pätemään...

olevinaantiedän

Hävettää. Huono itsetunto, muistutan aina itselleni ennen sosiaalisia tilanteita, olet vain oma itsesi, kelpaat sellaisenaan. Sitten itse tilanteessa alan epäillä itseäni ja vertaamaan itseäni muihin ja sorrun pätemään. Huoh... No, ehkä ensi kerralla paremmin.

5

311

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • peähä

      Mikähän siinä on, että ei vaan pysty olemaan vaan ajautuu esittämään jotain roolia.

    • Myönnän että sorrun itsekkin tollaseen mutta yleensä uskallan olla oma itseni, sen huomannut että jos oikein pahasti ihastuu tai rakastuu niin joidenkin naisten kohdalla saatan antaa itsestäni liian ujon kuvan ja olla välillä hiljainen mikä taas antaa kuvan että en ole itsevarma mutta aina oppii uutta ja on myös niin että vaikka kuinka olet oma itsesi niin monet kuitenkin epäilevät tai kuvittelevat muuta kun ei viititä suoraan kysyä jos joku vaivaa, en kyllä itekkään aina ole niin suora vaikka haluaisin ja pyrin kuitenkin sanomaan suoraa´n mutta kuitenkin olemana kohtelias.

    • aiaha

      mitä höräjät

      • No sitä mitä siinä lukee, vai pitäskö täälläkin vetää jotain roolia ja valehdella itsestään, on kuitenkin sen verran hyvin sinut itsensä kanssa että uskaltaa asioista keskustella myös täällä suoraan


    • onnitteluttästä

      Kunnollisessa häpeässä on se hyvä puoli talvella, että tuottaa lämpöä enemmän. Koko maailman energiatalous kiittää häpeileviä ihmisiä.
      Mokailkaa kunnolla ja olkaa moukkia. Ydinvoimaloita ei enää tarvita!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      103
      3505
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      197
      2232
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2100
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      37
      1832
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1649
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1098
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      850
    8. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      49
      831
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      69
      827
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      129
      773
    Aihe