Saimme esikoisen ja olemme miettineet nimeä, Siru vai Sandra? Toisia nimiä saa ehdotella??? Siitä ei ole mitään tietoa, mutta Siru vai Sandra?
Kiitos vastauksesta!
Siru vai Sandra
23
2317
Vastaukset
- sandra
esim..
Sandra Susanna
Sandra Emilja
Sandra Jasmina
Sandra Anniina
Sandra Lumina
Sandra Susette
Sandra Rosita- Nimi Fani
Sandra ihanan naisellinen nimi! Sandra Rosalia,Sandra Isabel,Sandra Annabel,aivan ihanan nimen saat ,kauniilla toisella nimellä!
- sandy
Nimi Fani kirjoitti:
Sandra ihanan naisellinen nimi! Sandra Rosalia,Sandra Isabel,Sandra Annabel,aivan ihanan nimen saat ,kauniilla toisella nimellä!
Sandra kiva ,pirteä nimi! Siru tavallisempi,mutta itse pidän Sandrasta ,siinä on YTYÄ! Sandra Anniina,Sandra Ira Rosalia,äskeistä kirjoittajaa "lainaten".
- tarja
minä laittaisin jonkun perinteisen nimen toiseksi.
Sandra Marjaana
Sandra Henrietta
Sandra Johanna
Sandra Sofia
Sandra Juulia yms. - May
Sandra ehdottomasti!
Sandra Anette
Sandra Juulia
Sandra Katariina
Sandra Eveliina
Sandra Maria - aada
on parempi noista kahdesta, se on kauniimpi, reippaampi ja arvokkaamman kuuloinen nimi.
Minkä tyylisistä nimistä pidätte, toiseksi nimeksi voisi sopia lähes mikä tahansa nimi josta pidätte!!
Tässä kaikenlaisia ehdotuksia:
Sandra Amanda
Sandra Aurora
Sandra Ilona
Sandra Tuulia
Sandra Irina
Sandra Adalmiina
Sandra Eerika
Sandra Melissa
Sandra Olivia
Sandra Helena
Sandra Ellinoora
Sandra Johanna
Miltä kuulostaa??! =) - kuikka
Sandra ehdottomasti parempi, ihana nimi!!
- S.P.
Pidän enemmän Sirusta. Se on ystäväni 6-vuotiaan tyttären nimi. Siru sopii paljon paremmin suomenkieliseen ympäristöön, ja sen merkitys on kaunis.
- etunimi
Olen Sirun kannalla, sillä se on raikas ja kiva nimi.
Sandra on mummomainen "Santra", joten en suosittele, mutta tämä on vain minun mielipiteeni.
- Aurora
Suomessa asuvalle, suomenkieliselle lapselle antaisin mielummin nimen Siru. Sandra voi joillekin olla hieman vaikea lausua ja kirjoittaa, eikä kova, pärisevä "Santra" kuullosta kivalta...
Sirun perään sopii melkein mikä vaan toinen nimi, tosin pysyisin suomalaisella linjalla. Sandra kävisi myös toiseksi nimeksi jos annatte kolme nimeä.
Vaikka näin alkuun nämä (lähes kaikkien väliin voi laittaa Sandran):
Siru Aleksandra (tässä olisi Sandrankin mukana!)
Siru Auroora
Siru Elviira
Siru Ellinoora
Siru Helena
Siru Henriikka
Siru Katriina
Siru Kirsikka
Siru Kastehelmi
Siru Matleena/Marleena
Siru Marianne
Siru Tuulia
Siru Tuulikki
Siru Onerva
Siru Pauliina
Siru Lumikki
Siru Inkeri
Siru Rebekka - vihdoinkin äiti
Olemme miettineet kaikkien miélipiteitä ja mitä kerroitte nimistä totta on, että Sandra kuulostaa vähän vieraammalta kuin Siru, mutta Sandra on myös vahva kaunis nimi, joka oli äitini mummun nimi, joten se ei oli uusi! Siruja on kastettu vuonna 2004 22 kun taas Sandroja 55?? Molemmat nostavat koko ajan kantaansa, mutta päätöstä ei ole vielä syntynyt, elikkä mitä mieltä olisitte jos etunimi olisi Sandra ja toinen tai siis keskimmäinen Siru! Ehdotelkaa lisää ja niitä toisia nimiä kumpaankin jos joku sattuisi oikein kolahtamaan niin etunimikin olisi päätetty.
Ps. Kiitos vaiavnnäöstänne!- josko näistä
Sandra Siru Serafina
Sandra Siru Josefina
Sandra Siru Amanda
Sandra Siru Aurora... - aada
Sandra Siru Ilona
Sandra Siru Aurora
Sandra Siru Alisa
Sandra Siru Linnea
Mutta jotenkin Siru on niin erityylinen Sandran kanssa, että laittaisin simppelisti tytölle kaksi kaunista nimeä, kuten Sandra Aurora tai Sanra Adalmiina, myös Sandra Eleonora tai Sandra Alissa voisivat olla hyviä!
Mitä itse tykkäät ehdotuksista!?? =) - kuikka
Minusta nuo Sandra Siru jokin- yhdistelmät kuulostavat aika huvittavilta, parempi kaksi kaunista nimeä ja sillä simppeli!!!
- Tytti
kuikka kirjoitti:
Minusta nuo Sandra Siru jokin- yhdistelmät kuulostavat aika huvittavilta, parempi kaksi kaunista nimeä ja sillä simppeli!!!
Minustakin sen Sirun voisi jättää nyt pois ja laittaa sitten vaikka myöhemmin pikkusiskolle.SANDRA on ihan kiva uudelleen käyttöön otettu nimi ja sopisi hyvin ,jos suvussa on ennenkin ollut tämä nimi. Toiseksi nimeksi sopisikin sitten SUSANNA,joka on myöskin kaunis perinteinen nimi.Siispä SANDRA SUSANNA. Eikös olekin kaunis nimi?
- annakka
Tytti kirjoitti:
Minustakin sen Sirun voisi jättää nyt pois ja laittaa sitten vaikka myöhemmin pikkusiskolle.SANDRA on ihan kiva uudelleen käyttöön otettu nimi ja sopisi hyvin ,jos suvussa on ennenkin ollut tämä nimi. Toiseksi nimeksi sopisikin sitten SUSANNA,joka on myöskin kaunis perinteinen nimi.Siispä SANDRA SUSANNA. Eikös olekin kaunis nimi?
minullakin tuli heti mieleen sandra susanna. kaunis ja hyvin yhteen sointuva nimi.
jos on ihan pakko saada se siru mahtumaan nimeen, niin ei minusta sandra siru susannakaan kamalan pahalta kuulosta.
- juuuuuuuuuuuuuuuu
Sandra on kauniimpi. Sirusta tulee mieleen ärsyttävä kimeäääninen hienostelia... Sandrassa on tyyliä!
- Kissatyttö
Kissani on nimeltään Siru.
- äippä
...kivempi! Ei mitään sentraali-Santraa :-)
- Elina (:
Sanda on ihana, jos joskus tyttösen saan, niin vahva vaihtoehto :)!
"Prinsessamaisia":
- Sandra Cindrella
- Sandra Aurora
- Sandra Helmiina
- Sandra Vilhelmiina (Ihana minusta :3)
"Perinteisiä"
- Sandra Sofia
- Sandra Susanna
- Sandra Matleena
- Sandra Birgitta- AntiSandra
Painu h*lvettiin täältä!
- SiruOnParasNimi
Siru on paras nimi!
- saatanannimihirviö
Waanha ketju mut tulin huutelee et siru on ruma nimi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271984
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001730Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571380Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?791375Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44892- 73866
- 109863