Löytyykö Suomesta maahantuojaa kiikarijalustoille M44 karabiiniin ilman että tarvitsee porata reikiä, jalusta tulee kiinni takatähtäimeen tai takatähtäimeen ja rekyylipulttiin.
M44 jalusta kiikarille?
2
242
Vastaukset
- Kokemusta-on
scope mount 44 mosin nagant
Entiedä loytyykö suomesta, mutta ehkä tuolta, takatähtäimeen kiinitys vaatii, joko pistoolikiikarin Hi-Lux tai joku vastaava, iselläni on ruotsin m96 mauserin takatähtäimeen kiinnitettynä Hi-Lux 2-7x32 toimiihyvin tosin valovoima ei ole samaaluokkaa kuin 3-9x45leupoltissa, mutta riittää kumminkin vielä hämärässä.
riippuu tietysti mikä on vaatimus metsästyksessä?.
Entiedä loytyykö suomesta, mutta ehkä tuolta, takatähtäimeen kiinitys vaatii, joko pistoolikiikarin Hi-Lux tai joku vastaava, iselläni on ruotsin m96 mauserin takatähtäimeen kiinnitettynä Hi-Lux 2-7x32 toimiihyvin tosin valovoima ei ole samaaluokkaa kuin 3-9x45leupoltissa, mutta riittää kumminkin vielä hämärässä.
riippuu tietysti mikä on vaatimus metsästyksessä?. - MosinFani
Suomesta hankalaa mutta netistä helppoa ja edullista. Tarjolla paljonkin takatähtäimen ruuveilla/tilalle kiinnitettäviä picatinny kiskoja joihin voit sitten kiinnittää tähtäimen joko ruuvaten tai pikalukolla. Jos ebay on tuttu, niin parin viikon odotuksella ja alkaen n.20€ investoinilla saat kiikarin kiinni mosiniin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1795046Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813626SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt402628SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412286Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä992198Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292077Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan732074Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja882023Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211546Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1141458