Miksi helvetissä siellä saatanan Lapinlahdella täytyy enää asua? Muutin puolitoista vuotta sitten Iisalmeen, lapset saavat nyt käydä koulua rauhassa ilman uskovais hihhuleiden häirintää, kukaan ei tule keskellä yötä kirveen kanssa oven taakse tai yritä ajaa autolla päälle kännissä.
Kuinka sattuikaan?, näitä asioita ei saatu ratkottua Iisalmen poliisilaitoksen kautta vaan valittamalla asiasta saatiin käsittely Kuopion poliisilaitoksen alle...
Iisalmen poliisissa liikaa sukulaisuussidonnaisuuksia Lapinlahden paskaperhe sakkeihin!
Jumalauta ihmiset, järkikäteen ja muuttamaan.
Jokikakoista puhtaimmille vesille!
Vieläkö Hiltusen pennut riekkuu ja ryyppää niiden helluntaihessujen kanssa?
Joko helluntalaiset uskovat opettajien puheita:
"No hyvänen aika, eihän meidän lapset sentään!? Jos noin vielä sanot niin soitan poliisit!", sanoo helluntaiperheen vanhemmat, viattomuutta puhkuen?
Kautta aikain helluntailaisten pennut ovat olleet kunnassa pahimmat, häiriintyneimmät kiusaajatapaus pennut. Vanhemmat hermohörhöjä !
Hirviöperheitä kaikki tyynni: Mukauskovia...todella muka?
Kuinka sattuikaan?, näitä asioita ei saatu ratkottua Iisalmen poliisilaitoksen kautta vaan valittamalla asiasta saatiin käsittely Kuopion poliisilaitoksen alle...
Iisalmen poliisissa liikaa sukulaisuussidonnaisuuksia Lapinlahden paskaperhe sakkeihin!
Jumalauta ihmiset, järkikäteen ja muuttamaan.
Jokikakoista puhtaimmille vesille!
Vieläkö Hiltusen pennut riekkuu ja ryyppää niiden helluntaihessujen kanssa?
Joko helluntalaiset uskovat opettajien puheita:
"No hyvänen aika, eihän meidän lapset sentään!? Jos noin vielä sanot niin soitan poliisit!", sanoo helluntaiperheen vanhemmat, viattomuutta puhkuen?
Kautta aikain helluntailaisten pennut ovat olleet kunnassa pahimmat, häiriintyneimmät kiusaajatapaus pennut. Vanhemmat hermohörhöjä !
Hirviöperheitä kaikki tyynni: Mukauskovia...todella muka?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Lopeta ihmisten haukkuminen! JOs et halua usko ole uskomatta, mutta totta ne helluntalaiset puhuvat ja haluavat vain että pelastuisit! Näät itsekin, että maailma vetelee viimeisiään! Yhtämittaista sotaa, maanjäristysiä ja kaikkea mitä raamatussa kerrotaan lopunaikan tapahtuvaksi!Älä ole epäuskoinen van usko!Pyydä itselelsi usko niin saat!
Mikä tämän kylän pilasi:
Vouhkat akat ja hullut huorien penikat!
Hullujen akkojen vouhkaaminen ja valehtelu!
Rakkauus väkivaltaan ennen kaikkea tappaja suvuilla
Hullut virkamiehet!
Ei siihen muuta tarvita
Kirjoituksesi alussa luettelemasi ihmisryhmät koostuvat niistä ihmisistä jotka eivät tunne Jumalaansa!
Jeesus on tullut etsimään ja pelastamaan sitä joka kadonnut on!
Eivät terveet tarvitse parantajaa vain sairaat!
Jeesus, hän joka oli lihaksitullut Jumala, sanoo kuitenkin, että huorat ja murhamiehet menevät ennen teitä(fariseuksille hän puhui) taivastenvaltakuntaan!
On aina hyvä tarkistaa millä perustuksella oma rakennus on. Jos se on hiekalle rakenenttu niin se sortuu ja sen sortuminen on suuri!
Eipä tiennyt taivaan isä että kaikki akat horisee kirjoittaessaan,nyt joutui Usko koetukselle tai Usko meni kokonaan.
Kyllä Taivaanisä nämä Lapinlahden horisija akat tuntee ja tietää ja pennut lisäksi.
"Älä itse kosta sillä kosto on Jumalan"; se kosto on näille oleva kauhea!
Mätäpaiseet ja rutto voivat olla kohtalonsa, mielen sairaus ilman toivoa paranemisesta, kuolonkankeus jo elonajassa, ajanhämärrys jo elon ajassa,
pimeyden tila valon loistossa...hirveä halvaaminen ilman syytä...kauhea on heidän elonsa oleva.
kyllä tuon kaiken luetellun niistä vihaperheistä tunnustaa jo tässä ajassa
No nää nyt on näitä "kaikki akat horisee ja Jumla ei tiedä"- lausuntoja ..kyllä se niin on että JUMAL TIETÄÄ KAIKEN!
En usko että sinuat usko meni...ei se usko mene siitä, että lukee kirjoituksia! Jeesuksen sanat ovat aina vahvoja ja ne revistelevat perustuksia! Kun perusta on kalliolla niin antaa myrskyn myllertää.....talo ei sorru!
niin ja sitte jos sortuu sanotaan herra koettelloo. hehehehe
Jos uskova lankeaa hän nousee jälleen.....uskovainen ei jää rähmälleen vaan kertoo Jumalalleen lankemuksensa ...saa asen anteeksi ja nousee jälleen! Eikä entistä enää muistella kun sitä ei enää ole!
Jos uskovainen jouttuu kiusaukseen Jumala järjestää siitä pois pääsyn, ja silloin usko kasvaa!
Tai sitten se on niin,että viattomat ihmiset joutuvat kärsimään Saatanan teoista. Hän nimittäin sokaisee ihmisen niin, ettei hän näe/älyä/tunnista ,eikä varsinkaan TUNNUSTA omaa kauheuttaan.
"Jumala ei ole pahan kiusattavissa! Jokaista kiusaa hänen oma himonsa,ja kun se on kasvanut kyllin suureksi, aiheuttaa se SYNNIN", (esim murhan) sanoo Jaakob.
Tarkastelkaamme "ajan merkkejä"!
Totta puhut....2. Kor 4 luku kertoo "mutta jos meidän evankeliumme on peitoss, niin se peite on niissä, jotka kadotuksene joutuvat, niissä uskottomissa, joiden mielet tämän maailman jumala on niin sokaissut, ettei heille loista valkeus, joka lähtee Kristuksen kirkkauden evenkeliumista hänen, joka on Jumalan kuva.
--eli on olemassa pimeydenvoima demoni joka estää ihmistä joka ei usko Jeesukseen ottamasta vastaa pelastusta....me uskovat voimem tuhota täät pimeyttä rukoilemalla ja käskemällä sitä väistymään .....näin ihmiselel tulee tilaisuus ottaa usko vastaan!
EI MEIDÄN LAPSET SEMMOISTA TEE...
KUKA-MITÄ-HÄH
15-vuotias poika on joutunut vakavan pahoinpitelyn uhriksi Sipoossa , tiistaina 17.01.2017.
Lehden tietojen mukaan maassa makaavaa uhria potkittiin ja lyötiin, minkä lisäksi häntä ammuttiin kuula-aseella kasvoihin. Pahoinpitelyyn osallistui
kuusi nuorta, joista ainakin osa on alle 15-vuotiaita.
Pahoinpitely tapahtui koulun pihalla sunnuntaina iltapäivällä. Pahoinpitelijät myös videokuvasivat tekonsa.
Uhrin vammojen vakavuudesta ei ole tietoa, mutta lääkärin mukaan
pahoinpitelystä koitui vakava uhka uhrin hengelle.
SIINÄ SINULLE HÖRHÖPENTUJEN LAPINLAHTELAIS-ISUKKI, JOKA NAAMA KIRKKAANA VÄITIT POLIISILLE, ETTÄ EI LAPSESI OLLUT TEHNYT PAHUUKSIAAN, VAIKKA NÄYTTÖ OLI KIRKAS KUIN PLÄKKI.
HYVIN VALEHTELIT KAIKKI JA KAIKEN?
HÖRHÖPOLIISI ( IISALMEN POLIISILAITOS) HALOSEN KANSSA VEITTE ASIAA SINULLE JA PENNULLESI SOPIVAAN RATKAISUUN.
EI RIKOSTA TAPAHTUNUT!?
TAITAA TÄMÄ HÖRHÖPOLIISI OLLA SINULLE LÄHEISTÄKIN SUKUA?
LAPSET TARVITTAESSA VAIKKA TAPPAA KYLMÄVERISESTI!
ON AIKA AVAILLA "RAKASTAVAN" ISÄNKIN "SILMÄLUUKKUJAAN" ?
Lapinlahdella liha on saastunutta
Jumalan piti olla Rakkaus ja rakastava ja välittävä Isä.
Jeesuksen tien, totuuden ja elämän.
Eipä näy se Jumalan rakkaus ainakaan täällä maailmassa missään,
eikä millään tavalla.
Vielä vähemmän se ja ihmisten usko toteutuu konkreettisesti ihmisten lausumissa sanoissa, teoissa ja kirjoituksissa.
Jumala ja Hänen olemassaolonsa taitavat kadonneen kokonaan.
Minä en näe täällä maailmassa muuta, kuin ääretöntä köyhyyttä, puutetta, hädänalaisuutta, sotia, vihaa ja kärsimystä. Tuloerot ovat maailmassa vain kasvaneet ja rikkaiden ja köyhien olosuhteiden välinen kuilu on vain kasvanut.
Taloudellinen tasa-arvo ei toteudu millään tavalla.
Voiko kukaan kiistää näitä tosiasioita?
Tämä maailma on pahanvallassa, se on ilmoitettu jo raamatussa.
Jeesus tuli etsimään ja pelastamaan sitä joka kadonnut on!
Koska sinä olet huomannut(se on Jumalan teko sinussa), että maailma on menossa yhä suurempaa kaaosta kohti....pelastaudu !
Mitä lähemmäksi Jeesuksen tulo tulee, sitä enemmän vihtahousu riehuu!
Vihtahousulla on maailmassa valtaa tiettyyn pisteeseen asti, mutta ei yli sen minkä Jumala määrää.
Jumala käyttää pahaakin palvelemaan omia tarkoitusperiään, sen olen huomannut myöskin omassa elämässäni!
Jeesus sanoo, että älkää peljätkö sitä joka voi teidän ruuminne tappa, mutta peljätkää sitä joka voi teidät tapettuaan syöstä teidät helvettiin....sitä pelätkää!
Tämän mailman murheet ovat pieniä ikuisuuteen katsottuna!
Minä tiedän uskon kautta, että kaikki kaikessa vaikuttaa niiden parhaaksi jotka Jumalaa rakastavat ja ovat hänen aivoituksensa mukaan kutsutut!
Jumala voisi lopettaa kaiken pahuuden sekunnissa, jos haluaisi!
Arvaatko miksi hän ei tee niin?
Siksi, että hän rakastaa ihmistä jonka hän loi omaksi kuvakseen!
Jos hän tuhoaisi kaiken pahan just nyt, miten sinun kävisi? Entä omaistesi ..kaikkien tuttaviesi...ovatko he uskossa vai ovatko edelleen ulkopuolella pelastuksen?
Raamattu ilmoittaa, että jokainen ihminen on syntinen ja vailla Jumalan kirkautta! MUTTA HE SAAVAT LAHJAKSI VANHURSKAUDEN....kun pyytävät!
Jumala vanhurskauttaa jokaisen joka pyytää syntejään anteeksi Jeesuksen uhrikuoleman tähden ja kautta!
Vanhurskauttaminen = syyttömäksijulistamista!
Mitä mainioin vaihtokauppa, vie syntisi Jeesuksella, hän otta ne vastaan ja saat vapauden ja taakka ei enää paina sinua!
Jumalan viha syntiä ja saastaisuuta kohtaan sai täyden tyydytyksen Jeesuksen kärsimisen ja kuolemankautta!
Jumala ei vihaa ihmistä vaan sitä syntiä jota ihmiset tekevät ja tuhoavat siten omaa ruumistaan, sieluaan ja kaikkea sitä minkä Jumala loi!
Jumalan päämäärä ja tahto on AINA pelastaa ihminen kiipelistä...Jumalan lasten vapauteen!
Vapauteen Kristus vapautti meidät! Tule uloa omasta vankilastasi, jokaisella on oma "kehikkonsa" jossa he pyörivät, älyämättä, että kehikon ovi on auki koska Jeesus on sen jo avannut!
Jokainen joka huutaa avuksi Jeesusta pelastuu!Huuuuuuuuuuuda jo ihan yksinäisyydessäsi....hän kuulee aina!
Jumala tahtoo, että jokainen ihminen pelastuisi, siksi hän tuli itse Jeesuksessa Kristuksessa lihaksi ja sovitti ihmiskunnan synnit kerralla!
Me ei monesti aivan ymmärretä sitä mitä se on kun Jumala on pyhä ....monesti vähättelemme omia syntejämme ja ajattelemme, että kyllä minä pärjäilen, kun vertaan itseni vaikka tuohon huoraan tai murhamieheen! Mutta se ei mene näin.....omat teot, oma hyvin eletty elämäkään ei riitä Jumalalle...ainostaan täydellinen synnitön elämä riittää Jumalalle ja sen tähden Jeesus kärsi sinun isot ja pienet syntisi omassa ruumissaan pois, kun vain hyväksyt hänet uhriksi omien syntiesi sovittajana!
Aika on kuitenkin "mitattu" ja jossain vaiheessa tämä meno täällä loppuu...tulee suuri vihanpäivä. Hyväksy sovitus kohdallesi, niin et jää tänne vihanpäivään...vaan pääset ns. ylösottoon. Jeesus tulee tuuliin ja pilviin ja tempaa uskovaisensa KAIKKI jotka ovat kuolleet uskossa tai elävät uskossa taivaaseen.
Suuret juhlat ovat tulossa.
Jeesus sanoi, että minä en enää juo viinipuun antia ennekuin Isäni valtakunnassa omieni kanssa!
Sellaisia juhlia ei ole ikinä ennen nähtykään...kaikki Jumalan pyhät aina Aatamista ja Eevasta lähtien ovat paikalla!
Fasten your seatbelt!