Olemme seurustelleet noin vuoden ja pari kertaa kun on tullut riita niin mies on mitään varoittamatta aloittanut täyden mykkäkoulun ja katoaa kotiinsa, vaikka normaalisti "asuu" luonani. Itse en kestä tuota käytöstä ollenkaan ja se saa minut ihan sekoamisen partaalle kun en tiedä mitä tapahtuu ja pelkään hänen vain katoavan. Tälläaisestä käytöksesti kun on aikasemmin kokemusta, niin tulee vielä herkemmin sellainen olo.
Ymmärrän että tämä kuuluu ravun luonteeseen kadota pohtimaan asioita yksinään mutta en enää siedä sitä. Sanoin että en jatka suhdetta jos ei voi ilmoittaa että tarvitsee tilaa. Annan sitä kyllä jos jotenkin edes ilmottaisin.
Nyt tällä kertaa jouduin kysymään hänen äidiltään (Olemme äidin kanssa todella hyvissä väleissä) tietääkö missä poikansa menee. Olin toivonut ettei enää tekisi tätä ja sitten kun teki eikä ollut missään sosiaalisessa mediassa online moneen päivään huolestuin ja oli pakko kysyä josko miehelle läheinen äiti tietäisi. Tästä äitiin yhteydenottamisesta rapumies sitten suuttui hyvin paljon (osasin arvata kyllä) ja siitä johtuen vastasi vihdoin viesteihini että tarvitsee pari päivää aikaa miettiä asioita vaikka minä olin jo käytännössä eronnut viestein hänestä. Sanoin kuitenkin että olisin valmis yrittämään jos vaan sovitaan oikeasti yhteisest pelisäännöt. Sanoin myös että annan hänen olla rauhassa enkä laita viestejä tai soita, koska hän sitä kerrankin osasi pyytää.
Kuulostaako siltä että rapumieheni voisi ikinä oppia pyytämään tilaa jos tilanne vaatii vai onko se minulta ns. uhkavaatimus joka vain ajaa hänet kauemmaksi?
En myöskään nyt tiedä kun annan hänelle tilaa että ottaako yhteyttä vai ei, joka on ahdistavaa, mutta paljon parempi kuin ei mitään tietoa. Toivon kyllä että hän palaisi pari päivää mietittyään.
Olen myös lähdössä pienelle reissule huomenna hänen ystävän kanssa ja mietin että miten hän tähän reagoi jos näkee kuvia sosiaalisessa mediassa?
Tilan antaminen rapumiehelle
6
285
Vastaukset
- Tajuaa
varmaan pysyä susta ja saduistasi kaukana. https://youtu.be/RidNDGcM3fk
- Kristalliboltsi
Älä nyt niin hullu ole, että annat tilasi sille poikaystävällesi, joka siellä sun luonasi käy kääntymässä. Hän myy sen ja pitää saamillaan rahoilla hauskaa. Jos antaa meinaat niin anna hänelle sitä yhtä mistä miehet tykkää ja kunnolla kanssa, niin ehkä rupeaa pysymään luonasi. Jos toi neuvo ei auta nii stiggaa mäkee koko jätkä.
- heihullu
Voe voe Pirkkalan Impi....!Mitä sä olet saanut/huijannut itsellesi,myynyt ja ryypännyt,esittäen "Stadin friidua" Ohranjyvässä missä tajusivat sun olevan pelkkä "nälkäinen maatiaiskissa ilman latoa",fak u shit !!!!!!
- heihullu
heihullu kirjoitti:
Voe voe Pirkkalan Impi....!Mitä sä olet saanut/huijannut itsellesi,myynyt ja ryypännyt,esittäen "Stadin friidua" Ohranjyvässä missä tajusivat sun olevan pelkkä "nälkäinen maatiaiskissa ilman latoa",fak u shit !!!!!!
"Ai tyttö on maalta..." äijä sanoi ja olit aivan hiljaa vaikka silloin asuit Tammelan torilla...Just muuttanut Kangasalan asemalta ja niin kaupunkilaista että....hahahhaaaa
- pirketta93
Onpas asiallisia vastauksia... Seksissä minä teen isomman osan alotteista ja haluaisin sitä useammin kuin pari kertaa viikossa, mutta mieheltä ei heru.
Kysymykseni olikin nyt että mitä pari päivää tarkoittaa, voiko se tarkoittaa pitkääkin aikaa? Ja jos olen luvannut antaa olla rauhassa niin voinko vaikka sunnuntaina kysyä että mikä tilanne vai ahdituuko enemmän. Tosin jos ei tämä ala kohta selviämään niin antaa olla, en jaksa olla koko ajan odottamassa yksin kun meidän pitäisi olla parisuhteessa... - nainenrapuna
No empä tiiä tavoittaako vastaukseni sinua enää näin pitkän ajan jälkeen mutta näin rapunaisena osaan kyllä sanoa ääneen oman tilan tarpeeni.
Vallankäyttöä sanoisin tuo mykkäily ja pakeneminen. Muuttuu ajanoloon vaan pahemmaksi enkä usko että puhe auttaa. Uskon että olet jo päättänyt mitä teet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856304
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859