Minkä ihmeen takia, jotkut nuoret eivät siivoa omia pöytiä? Pöydät ovat tavaraa täynnä niin, että niitä on vaikea siivota. Eikö oma pöytä ole se tärkein paikka, missä voi läksyjä tehdä? Itse, kun olin lapsi niin äitini vaati, että tavarat eivät saa olla hujan hajan vaan ne täytyvät olla järjestyksessä. Jos näin ei ollut niin komennettiin heti ne siivoamaan.
Pöytien siivous
hujan
3
316
Vastaukset
Mitä sitä millään pöydillä mitään...
- SIIVOOMINENONPERSEESTÄ
siivoominen on vaan niin helvetin työlästä! ei vaan jaksa siivota!
- Tavarapöytä
Siitä ne tavarat löytyy helposti, helpommin kuin jostain random kaapista, jonne äitini tykkäsi tunkea kamojani sekoittaen sekä puurot että vellit keskenään.
Omalla pöydällä tiedän tasan tarkkaan, missä roskat, viime vuoden koulukirjat, vaatteet, nykyiset koulukirjat, rahat, ruotsin sanakokeet, läksyt, kynät ja pöytämaskotit ovat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051109
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt611072Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61830Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa144818- 65705
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel103601Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto89591- 53557
- 78551
- 39528