Nauroin varmaan vartin, huvittavan näköinen itä auto.
Näin tänään uuden Skodan
ihanjeess
11147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Yhdyssanat on vaikeita kehitysvammaiselle, näköjään.
Lähijunassa Hesaan mennessä olenkin nähnyt sinut aamuisin. Olemme ihmetelleet porukalla kun salkku syliin puristuneena naureskelet ja puhelet ääneen yksiksesi koko ajan. Hyvä, että Skoda antaa elämääsi jatkuvaa iloa kellon ympäri!
Hyvä että liikut junalla. Taas yksi skeida pois liikenteestä.
Eihän tuolle hikiselle ja irvokkaalle kopperolle voi kuin nauraa. Osoittaa todella suurta tyylitajun puutetta ostaa tuollainen kommunisti-koppimopo. Usein ratissa on joku kääkkä, kuivan kesän orava tai muu narukäsi. Tai sitten joku pikkuläski skeidaaja rillit huurussa. Siiderivalaat myös tapaavat ajella skodaskeidalla.
Ei suakaan ole kovin hyvillä lahjoilla paiskattu syntymässä.
Sama juttu, mutta nauroin ainakin pari tuntia. Voi olla kolmekin.
Se on parempi sitten että pysyt vaan täällä. Etkä liiku ulkona. On niitä Skodia niin paljon liikenteessä että kuolet pian nauruun, vaikka ei siinä mitään vahinkoa tulisi.
Minä näin sen vanhemman superb version. Kyllähän sitä hörähti nauramaan, kun se meni moottoritiellä. Antenni sojotti katolla merkiksi, että valvonta kun kunnossa sosialistin vasurikärryssä.
Iljettävän näköinen mutta naurettava.
Sehän on se vanhempi korimalli se joka äänestettiin kaikkien aikojen pappamaisimmaksi autoksi. Täälläkin oli siitä lanka: "Superb pappamaisin, jäänne menneisyydestä". Naurettavahan se onkin, kuuluisa raitsikka-malli. Kapea, kiikkerä ja pyörät lähellä toisiaan, spora siitä mieleen tulee väistämättä. Kapea ja korkea, se kaatuu!
Mä näin tänään ochtaavia-taksin, ruskean, hehehehhehe, kylläpä pisti naurattamaan. Varmaan joku entinen hankkijan piirimyyjä on saanut myytyä vasemmistohenkiselle maalaistaksitolikalle itäauton, vähän kuin jatkumoa jollekin ursukselle, ryssän traktorille.
Aika tyhjänä saa ajella venäläisellä autolla jos taksiajoa meinaa, ei Volgaakaan ennen oikein autona pidetty.
Voi ressukkaa. Ursus on puolalainen traktori-merkki.
Juttusi tuovat mieleen ajat 70-luvulta, kun peruskoulu oli uusi asia ja kaikki "Jalon Kansan Parhaat Voimat" kerääntyivät viettämään aikaansa samaan paikkaan jatiivistämään tyhmyyttään...