Tilasin Saksasta 1000 euron arvoisen kultaketjun.
Maksoin sen myyjän tilille ja sain tyhjän paketin.
Kultaketjun rasia oli kyllä paketissa mutta se oli tyhjä.
Näytin tyhjää rasiaa postissa ja sanoin että katso mitä tämä on!
Eivät työntekijät välittäneet mitään.
Tuli 1000 euron tappio minulle.
Posti ei välittänyt tästä ongelmasta.
7
223
Vastaukset
- MistäNäitä
Huoh...
Oliko myyjä luotettava? Vai lähettikö vain tyhjän laatikon?
Olihan lähetys vakuutettu?
Miksi piti lähettää Postilla, eikä kuriiripalvelulla?- vitusta-riittää
Myyjä oli liike joka väittää että hän laittoi ketjun.
Mutta se on näköjään kuulemma muka varastettu jossain välillä.
Ketju oli liikeessä myynissä ja ostin sen netin kautta.
Jos se on näin helppoa pitää laittaa vahinko kiertään.
Jotenkin kyllä hankin rahat takaisin vaikka samaa tekemällä - vitusta-riittää
Kyseessä oli DHL firma.
- VoiIhmisenTyhmyyttä
Postilla ei ole tämän asian kanssa mitään tekemistä. Suurin töppäys oli ostajan pohjaton tyhmyys. Että ihan maksoit tonnin, maksoit myyjän tilille ihan ulkomaille ja tietysti etukäteen.
Näin sitä nöösipoikaa vedetään huulesta netin ihmemaassa.- jollain-kyllä-takaisin
Tilasin liikkeestä ja EU,n alueelta.
En mistään vitun vinku-intiaanimaasta. - VoiIhmisenTyhmyyttä
DHL? Aloittaja kertoo käyneensä postissa esittelemässä tyhjää rasiaa. Myöhemmin jakelija onkin DHL. Pysy nyt edes yhdessä kertomuksessa.
Se, mikä näyttää yritykseltä netissä, ei välttämättä ole yritys. Jos ostat yksityiseltä, osta eBayn kautta ja maksa PayPalín avulla. Jos tuotetta ei toimiteta, saat rahasi takaisin. Jos ostat suoraan yritykseltä, maksa vain luottokortilla. Tässäkin saat petoksen tapahtuessa rahasi pois.
Halpaa tai edullista kultaa ei ole olemassakaan tässä maailmassa. Sinua vain vedettiin härskisti huulesta. Maksoit juuri oppirahat tyhmyydestäsi. Onko niin vaikea myöntää? - jollain-kyllä-takaisin
DHL postipaketti tullut paikallispostiin.
Maksoin hänelle tilisiirolla pankin kautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433167Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222668- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861477- 391320
- 821189