Ikävä huokuu ylitseni niin usein. Muistot tulvivat mieleeni. Kaikki, mitä on jäljellä. Joskus juodessani teetä huomaan ajattelevani, että se oli totta joskus. Minulle se on yhä. Miksi juodessani teetä.. sain sen nimenomaisen mukin sinulta. Olen kaivannut sinua ainakin tuhat yötä. Päiviä en jaksa laskea. Minä haluaisin nähdä sinut. Nähdä katseesi ja kuulla äänesi. Minä haluaisin kertoa sinulle, että paljon rakastan. Enemmän kuin siinäkään tai missään runossani osasin kertoa. Poistitko sinä sen viestin. Onko sinulla jäljellä mitään minusta.
Elämä on sellaista, millaiseksi sen tekee. Tunteisiin ei voi voi vaikuttaa. En haluaisikaan. Mutta joskus voisi olle helpompaa.
Sinua on helppo rakastaa.
Hiljaisuus on helppoa sinulle.
Elämä on sellaista, millaiseksi sen tekee. Tunteisiin ei voi voi vaikuttaa. En haluaisikaan. Mutta joskus voisi olle helpompaa.
Sinua on helppo rakastaa.
Hiljaisuus on helppoa sinulle.
Vastaukset 9
Vanhimmat
sain, kiitos sinulle.
ostit alottajalle vai ymmärsikkö alotusta ollenkaan. sain, mitä vittua sait. vai ookko se ukko joka vastaa aina noin.
Hieno viesti, mutta kenelle ? Kannattaa puhua hänen kanssa. Näin selvität mitä teidän välillä voi olla.
Tiedän ettei viesti ole minulle, koska jos hän olisi täällä, niin aikojen sitten olisi yhteydessä. Lisäksi en ole saanut mitään viestejä. Jäin epätietoisuuteen , mutta ei se mitään, ehkä joskus tai ei ollenkaan. Elämä jatkuu ja löytyy paljon tekemistä, vaikkei häntä voi unohtaa millään.
Sinulle toivoisin onnellisuuta, olipa teillä suhde tai ei. Elämässä löytyy paljon muutakin tekemistä.
Millainen muki?
Siinä luki: kuule kyrpä, minäkin olen tehnyt vartiomieshommia!!
Joululahjaksi sain eräänä jouluna.
Etkö sinä ole saanut tarpeeksi vartiohommista kun vielä yöllä runkkaat täällä?
Voi vittu kuinka paskan tärkee ukko oot ilmankos ne on haukkunu niitä Kouvolan poliiseja..haista vittu!
Öitä rakas.