KO:n Leif Sevón

Otto Rud

Korkeimman oikeuden presidentin Leif Sevónin kansainvälisestä toiminnasta ei ole arvioita, ei myöskään Lauri Lehtimajan. En ymmärrä sitä, miksi mm. YK vetää puoleen, ylipäätään, koska skandinaavisilla ja germaanisilla kansoilla on siellä ollut alistettu asema. Alistettu asema, joka ei tunnu edes ajan kanssa miksikään muuttuvan.

Tätä Sevónin kansainvälisen toiminnan arvioinnin puutetta olemme korjanneet aukaisemalla hänestä sveitsiläisen domainin:

http://www.leif-sevon.ch.vu

Tiedämme tarkkaan, kuinka Sevón moittii lainsäätäjiä, että heidän pitäisi antaa tarkempia lakeja. Moite on aiheeton ja kohtuuton, koska lainsäätäjä itse ei ole sidottu lakiin. Dialogi on päättynyt Sevónin avaukseen. Valitettavasti. Miksi kukaan ei sitten tätä vuosituhantista periaatetta kerro Sevónille Suomessa:

Wer das Gesetz gibt, ist nicht daran gebunden.

Sevónin tapauksessa huomaamme, että hän on mitä taipumattomin henkilö ja hän seuraa lakipykäliä niin tiiviisti, että sen vuoksi ei kykene enää ajattelemaan selvästi. Lainsäätäminen olisi tälläiselle fakki-idiootille jo siksi mahdoton urakka. Voisi joku kansanedustaja tai ministeri tämän hänelle kertoa. Että tarkempia lakeja?!

Jokaisen ihmisen perusvalmius olisi pystyä ajatella selvästi; jos tämä kyky on häiriintynyt, niin siitä tulee tällaisia oireita.

Tiedämme myös hyvin tarkasti Leif Sevónin tehtävistä, että hän suosii Itä-Euroopassa vanhojen indo-germaanisten alueiden slaavilaistamista.

T: Otto Rud

1

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Persvattula

      Wen intressiert die Schwitz! Is cool Man! Heidi, holahitii, Alpentiriliis, Kuhglocken und -scheisse, Milka schokolade u.s.w... An deinem Problem sind die Bürger einzig und allein Schuld! Den würde die Schwitz zur EuropäischenUnion gehören dann wäre dein Problem gelöst.. Ausser Duftsäckchen gibt es nicht viel in der Schweiz! Und die könntet ihr auch laut EU Gesetzt behalten.. MFG aus Luxemburg!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      58
      3703
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      72
      3085
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      53
      2281
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1510
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      65
      1289
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      86
      1146
    7. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      981
    8. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      23
      981
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      955
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      942
    Aihe