KO:n Leif Sevón

Otto Rud

Korkeimman oikeuden presidentin Leif Sevónin kansainvälisestä toiminnasta ei ole arvioita, ei myöskään Lauri Lehtimajan. En ymmärrä sitä, miksi mm. YK vetää puoleen, ylipäätään, koska skandinaavisilla ja germaanisilla kansoilla on siellä ollut alistettu asema. Alistettu asema, joka ei tunnu edes ajan kanssa miksikään muuttuvan.

Tätä Sevónin kansainvälisen toiminnan arvioinnin puutetta olemme korjanneet aukaisemalla hänestä sveitsiläisen domainin:

http://www.leif-sevon.ch.vu

Tiedämme tarkkaan, kuinka Sevón moittii lainsäätäjiä, että heidän pitäisi antaa tarkempia lakeja. Moite on aiheeton ja kohtuuton, koska lainsäätäjä itse ei ole sidottu lakiin. Dialogi on päättynyt Sevónin avaukseen. Valitettavasti. Miksi kukaan ei sitten tätä vuosituhantista periaatetta kerro Sevónille Suomessa:

Wer das Gesetz gibt, ist nicht daran gebunden.

Sevónin tapauksessa huomaamme, että hän on mitä taipumattomin henkilö ja hän seuraa lakipykäliä niin tiiviisti, että sen vuoksi ei kykene enää ajattelemaan selvästi. Lainsäätäminen olisi tälläiselle fakki-idiootille jo siksi mahdoton urakka. Voisi joku kansanedustaja tai ministeri tämän hänelle kertoa. Että tarkempia lakeja?!

Jokaisen ihmisen perusvalmius olisi pystyä ajatella selvästi; jos tämä kyky on häiriintynyt, niin siitä tulee tällaisia oireita.

Tiedämme myös hyvin tarkasti Leif Sevónin tehtävistä, että hän suosii Itä-Euroopassa vanhojen indo-germaanisten alueiden slaavilaistamista.

T: Otto Rud

1

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Persvattula

      Wen intressiert die Schwitz! Is cool Man! Heidi, holahitii, Alpentiriliis, Kuhglocken und -scheisse, Milka schokolade u.s.w... An deinem Problem sind die Bürger einzig und allein Schuld! Den würde die Schwitz zur EuropäischenUnion gehören dann wäre dein Problem gelöst.. Ausser Duftsäckchen gibt es nicht viel in der Schweiz! Und die könntet ihr auch laut EU Gesetzt behalten.. MFG aus Luxemburg!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      492
      8583
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      120
      5872
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      282
      4869
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4635
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      72
      4179
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3940
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      172
      3788
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1718
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      99
      1282
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      899
    Aihe