Sarjahukuttajan kiinniotto: Autoili keskellä päivää parin kilometrin päässä poliisilaitokselta. Naurattaa nuo otsikot. Poliisiasemalla ei launtaisin ole kuin putkavahdit, Pohjois-karjalan alueella max. 4 -5 poliisipartiota koko läänissä. . Ohtaansalmi-Ilomantsi väli 2 partiolla useasti. Tuurilla jäi kiinni.
Kiinnijäi ...
verotmaksuunjookos
16594
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Odotin kerran Joensuussa poliisia 25 min kun joku riehui puukon kanssa keskellä päivää penttilässä. No kun tulivat lopulta oli riehuja varmaan jo nukkumassa kotonaan.
Ohtaansalmi-Ilomantsi on syyllinen kaikkeen. Prkle!
Liekö tuo sarjahukuttaja edes pakoillut poliisia? Ei vain ollut siellä, mistä häntä etsittiin.
Totthan tuokin on nyky suomessa........
Näin veronmaksajana olisin mielelläni nähnyt tilanteen kehittyvän niin että sarjahukuttaja olisi käyttäytynyt erittäin agressiivisesti poliiseja kohtaan jolloin poliisit olisivat joutuneet käyttämään vaikkapa pysäyttävää voimaa, jonka seurauksena kyseinen paska olisi kuollut.
Harmi ettei näin käynyt.
Tämä karvahattureuhkan kaveri pitää tuomita linnaan avun anto murhaajalle piileskelyyn
oli vielä nainen
Toivottavasti hovi vapauttaa pekan tuomiosta
Toivottavasti joku ottaa tuon vankilassa hengiltä.
Ota joku muu homo pyllyttelykaveriksi , Pekka ei nyt pääse.
Joo eikun kotiin ja EU tukiaisilla elelemään. Luulisin,että tyyppi pitäisi viedä mielentilatutkimuksiin,koska eihän tuollaiset teot voi olla täysjärkisen tekeleitä. Kummallista kun asiasta ei ole puhuttu mitään.
Pekasta voisi tehdä HELSINKIIN patsaan! Homostelun tulevaisuuden esimerkki. Heittää laidan yli pannut / saaneet ja pyynnissä olevat puutteessa olevat /veneseen.
Kaikken näköstä sitä nykyään sattuukin
Kk jengi naopas ron hepun. Huhujen mukaan kk jenkibvei sai ton kiinni ja anto poliisille laittonmenemääm
Ei voi olla kk jengin tekosia koska ne ei osaa kirjoittaa sujuvaa suomen kieltä, vaan kysymyksessä on kuritta kasvaneet koijarit.
P-Karjalassa on vähän väestöä, mutta kaheleita enemmän kuin tarpeeksi. Romuterroristeja, sarjahukuttaja ym.