Naisten mielenosoitukset Trumpia vastaan

Amerikassa ja muualla maailmassa naiset ovat marssineet vastalauseena Trumpille. Yhtenä teemana on kuulemma ollut Trumpin halventavat lausunnot naisista. Saattaa olla, että niissä on perääkin, mutta kuinkahan monta naista marssijoiden joukossa on ollut sellaisia, jotka eivät koskaan elämässään ole sanoneet mitään pahaa ja halventavaa toisista ihmisistä? Eivätkö he juuri itse näillä marsseilla ole halventamassa presidentti Trumpia ja hänen kannattajiansa?

1

91

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vertauksessasi ei ole tolkkua. Trump on julkisuuden henkilö ja hän ei saa sanoa mitä tahansa. Siitä huomauttamisenkin tulkitset Trumpin halventamiseksi.

      Trump on käyttäytynyt ivallisesti myös vammaisia kohtaan. Minä sanon korrektisti, että se ei ole oikein. Syytätkö nyt minua Trumpin halventamisesta?

      Avauksesi on sivistymätön, moukkamainen ja kertoo alhaisesta moraalintajusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      174
      2553
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      160
      1683
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      143
      1443
    4. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      102
      954
    5. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      127
      916
    6. 65
      863
    7. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      373
      751
    8. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      43
      658
    9. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      161
      654
    10. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      9
      623
    Aihe