Käytän kuulemma liian paljon vilkkua :(
En päässyt Audiclubiin
tunnollinen1
6141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Odota, että kusi nousee kunnolla päähän ja koeta uudelleen. Ensimmäisen Audin omistajalla (tai isi-liisingillä ajavalla) menee hetki, ennen kuin vaikutukset näkyvät täysillä. Kohta olet kuitenkin täysiverinen teiden mulkku ja luulet omistavasi kylän isoimman pippelin. Malttia vain (kohta sulla ei ole enää sitäkään)! :)
Ei mene kauaakaan kun Audi on levällään, niinhän niitten kanssa tahtoo käydä. Loppuu se kaahailu ja rahaa korjauksiin menee ainakin rutkasti. Moottorit ja vaihteistot ovat niissä niin kuraa ettei mitään rajaa, ehkäpä juurikin siksi niitten omistajien täytyy kokoajan kehua ja päteä kaahailemalla kun ajavat oikeesti surkeilla kotteroilla.
Kun tulet ympyrään, vilkku vasempaan ja muutama kerta ympäri, sitten arvalla heitto koska lopetat vilkuttamisen ja singahdat liittymästä ulos.
Näin kun toimit, sinut lopulta kutsutaan vilkuttomien clubbeniin, jossa automerkillä ei ole väliä.
Jos aina joudut vilkuttelemaan pientareelle tai pajalle päin kun Audis on taas on hajoamassa niin eihän sellaista riesaa kukaan clubiin ota jäseneksi.
Minä en päässyt Audi-klubiin vaikka oli samalle pohjalevylle tehty vastaava Skoda. Kyllä sitä sitten ollaan tekopyhiä!
Ei pitäisi kuulua "klubiin" myöskään taksilla ajava "Jussi Vares"! Ko. näyttelijällä tuskin on edes korttia. Mitä se Audista tai mistään tietää.