Onko kokemusta Glub Orendasta? Huijaustako?

Laukaasta

5

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Erikoistakäytöstä

      Kyseisen saksalaisen hyvinvointituotteita ja kosmetiikka alan tuotteita markkinoivan yrityksen Suomen johtohenkilöltä sama sairas panettelu näköjään jatkuu edelleen. Aikaisemmatkin kommentit häneltä ovat yhtä ala-arvoisia ja sairaan katkeroituneen mielen tuotoksia. Lisäksi vastailee vielä omiin kirjoituksiinsa toisilla nimimerkeillä. Tiedän ko. henkilön ja hän vieläpä näyttänyt ne eri nimimerkit, joilla kirjoittelee. Että tällaista täällä taas meneillään :D Onneksi myös täällä kommentteja lukevilla on oma järki ja arviointikyky tallella. Huomioikaa myös että aina negatiivisia kommentteja toisista kirjoittelevat ajavat aina omia tarkoitusperiään. Täällä peruustettomia ja valheellisia asioita kirjoittelevien henkilöiden henkisestä tasapainottomuudesta tulisi olla aidosti huolissaan. Vain jakautunut persoonallisuus häiriöinen itse kirjoittaa ja toisella persoonallaan vastaa. Uskoo itsekin kirjoittamiinsa valheisiin.

    • Anonyymi

      Elokuva aivan samaa, mutta veronmaksajien rahoilla tehty tahaton parodia.

    • Anonyymi

      Mikä ihme tämä on, kun joka paikassa on julisteita tästä Orendasta? Joku muuttumisleikkikö että meikataan vanhasta variksesta missi? On kirjailija Pirkko Saision näköinen nainen taustassa.

      • Anonyymi

        Sun äitis aasi


    • Anonyymi

      Tottahan se varmaankin on sillä minulle ilmestyy vähän väliä tukku seteleitä postilaatikkoon ja koska en ole tehnyt yhtään mitään, niin sen on pakko olla tämä glub orenda joka niitä sinne toimittaa, koska ketkään muut ei lupaa rahaa tekemättä yhtään mitään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4522
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      11
      2513
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      173
      1689
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      256
      1554
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1430
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      122
      1337
    7. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      9
      1251
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      72
      1249
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      76
      1232
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      986
    Aihe