Pystytäänköhä me koskaan olemaan rennosti toistemme läheisyydessä? Tällasta tähän päivään, vaikka ihan yleiselläki tasolla. Miksi se on niin vaikeaa?
Hei nainen
olis_ihan_kiva
21877
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Pystyn oleen rennosti mutta en välttämättä kuivasti
Onhan se mielenkiintoista kyllä. Jännä, miten menin itsekin lukkoon hänen lähellään. En osannut sanoa tai tehdä mitään ;)
En kyllä ole huomannut hänen miehen kauheasti jännittävän seuraani, minä itse sen sijaan olen usein kuin jäykkä paska :D Ihan kun aivotkin olisi jotenkin sumussa tapaamisen aikana. jännitän jo etukäteen aamusta alkaen jos tiedän että näemme sinä päivänä.
Luulen että omalla kohdalla se johtuu siitä kun tykkää toisesta olosuhteisiin nähden liikaa ja yrittää sitten jotenkin peitellä todellisia tunteita eikä osaa olla rennosti.
Ei varmaankaan ilman puhumista ikinä.
Varmasti pystyy kunhan tietävät kumpikin että odottavat toistensa seuraa vaikkapa juttelemaan ja kun molemmat tietävät toistensa tunteista se sitten on selvää ainakin toivon erään suhteen... Ehkä nimen kun saisin tietää ei ihan vierastaisi enää.
Itse siitä syystä, että pidän ihan liian paljon, ja se ei ole sopivaa, eikä sitä voi näyttää kun ei tiedä varmuudella tykkääkö toinen minusta ja minun tunteistani häneen.
Kokeillaan. Kun tulet joku viikonloppu isollekirkolle mennään vaikka oluelle?
Jaa-a. Villi arvaus: ei? Ellei tapahdu jotain jumalaista väliintuloa. Toiveissa olis tietysti... Mut miks oot niin.... tuollanen? Kemiastako se johtuu, vai fysiikasta, vai elämäntaitokysymyksistä...? Vai johtuuko vaan astraalitason yhteyksistä? ;)
Pystymme, jos siinä ei ole muita.
Hetken vie totutella siihen että olet lähellä. Siihen tunteeseen mitä aiheutat. Kyllä varmaan, jutellaan ihan rauhassa niin siitä se vähitellen.
Joo kuhan et tuijota liikaa, siis sellasel tiukal ilmeellä. Sus on kaks puolta, aivan ihana hymyilevä kohtelias sydän sulaa ja makuuhuone-katse-kaveri ja sit toinen puoli perkeleen vihasii ilmeitä voi lennellä jotain tornadoja sun silmistä... Mitä hittoa. Yrittää siinä nyt olla rentona. Ja komeakin vielä. Sekin vielä siihen, nin ole siinä sitten.
Oot ihana salarakas :-)
Meillä ei käy yksiin.
Ei käy yksiin ja siksi jännittää?
Joo ei, meillä ei käynyt yksiin. Eikä hän jännittänyt minua muuten kuin siten, ettei halunnut minulta mitään ja toivoi, etten minäkään häneltä. Minä jännitin aivan turhaan häntä.
Ymmärrän, mulla oli sama tilanne toisin päin, kyseessä nainen. Hän otti kaiken tosin hyvin ja olisin voinut vaikka vannoa että hänellä oli kiinnostusta kuitenkin, mut ei sillä väliä...
Jaa, usko pois, ei se välittänyt tippaakaan ikinä. Sinä olit ehkä ilkeä jos joutui ottamaan vastaan kaiken. Älä tee kenellekään koskaan niin enää. Miksi joku tekee muuten niin...? Aiheuttaa toiselle paljon kärsimystä. Ei välitä toisen tunteista yhtään. Ei voi ymmärtää.
Samapa tuo, en voi tietää tietenkään, kuka idiootti se oli. Hyvää yötä.
Ilkeä olin ja toinen joutui ottamaan kaiken vastaan? En ymmärrä mistä sinä puhut.
Hyvä niin. Luulin sinua yhdeksi p.skapääksi. Elikkäs varmaan rakastaa sua ihan hulluna, joten ei muuta kuin lähempää tuttavuutta tekemään!
Äh, se meni jo...
joskus puolee kahtee