Ruostunut supistaja

Baikal1986

Hei. Miten saisin irroitettua kiinni ruostuneen supistajan Baikal mp153 haulikosta? Jokin aine tai keino?

6

4206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ammuskelija

      Laita piippu likoomaan petrooliastiaan muutamaksi päiväksi. Petrooli tunkeutuu melkein minkälaiseen rakoon tahansa. CRC Rost Flash Irrotusöljy on toinen keino.

      Älä yritä saada supistajaa samantien irti, vaan ajan kanssa hissun kissun maltin kanssa.

      Jos haluat katastrofin aikaiseksi, niin "Ei ole niin suurta teknistä ongelmaa, mitä ei pysty ratkaisemaan liiallisella voimankäytöllä ja tietämättömyydellä."

    • kyllä_lähtee

      Polttoöljy tunkeutuu myöskin hyvin "ennen vanhaan" käyttivät monenlaiseen ruostehommaan , ainoa on vaan haju .

      Yksi konsti ennen öljyjä (leimahtaa liekkeihin) , on antaa lämpöä piipun ulkopinnalle noin supistimen kierteen kohdalle ja sitten kiertää kun on laajentunut . kuumailma puhaltimella ensin joski lämmittää aika hitaasti että supistinkin ehtii ehkä laajeneen tahdissa jos ei auta niin sitten kaasupillillä täsmä kuuma piste ja heti kiertoa aukipäin.

    • hunjn

      ..tai kylmäspray, sitä kun ruuttaa hetken supistimen sisäpuolelle ympäriinsä ja samalla tietysti voi ulkoapäin lämmittää piippua vaikka hiustenkuivaajalla niin pitäisi kyllä irrota ja sitä ennen voi kokeilla liotella piipun päätä supistimineen niin kuin edellä kerrottiin.

    • LaitahanKommenttia

      Kuinka ruostunut supistin antautui?

    • antautui

      ei mutta eukko......juu

      • lämmittelijä

        Kokeilitko eukkoon petroolia vai kylmäspäytä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      239
      6685
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      52
      4736
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4441
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      8
      4246
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3733
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      117
      3638
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3616
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      23
      3511
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3293
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      53
      2425
    Aihe