Suomi on ryöstetty. Velkaa on kansalla sadaksi vuodeksi. Kaiken vastuuttoman asioiden hoidon takana ovat täkäläiset liikemiehet jotka ostivat itselleen kaveriensa kanssa eduskunnan ja vallan lainarahoillaan v 2006 KMS-sopimuksella valtapuolueilta . Puolella millillä lopetettiin demokratia ja se on maksanut kansalle jo nyt biljoonia euroja. Kansalla ei ole enää yhtään luotettavaa kansanedustajaakaan.Vai onko?
Tämä on kaiken takana
olenko-oikeassa
6109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tarvitaan iso muutos! Hallitus vaihtoon. Miljoonaliikemiehet eivät ole sopivia hallitukseen. Pukkeja kaalimaan vartijana.
Oman edun tavoittelijoita liikemiehet yleensä ovat jos ette ennen sitä tienneet!!
No kuka hullu noita sitten äänesti?kysyn vaan,ja eikö niitä saada pihalle nyt kiireellä.
Hallituksessa ei saa olla samoja puolueita mitä on ollut viimevuosikymmenet.
Älkää siis enään äänestäkö samoja kuoleita puolueita.
En varmasti äänestä niitä. Vanhat isot puolueet helvettiin ja uutta tilalle.
Just uutisoitiin että Kiky-sopimus heikentää Talouspolitiikan arviointineuvoston mukaan Suomen taloutta. Työnantajakustannusten alentaminen ei tuo riittävästi työpaikkoja ja tehtiin veronkevennykset, joita ei pystytä heikommalla työllisyyskehityksellä paikkaamaan.
Työntekijän asemaa ja julkista taloutta heikennetään ja ainoina hyötyjinä ovat yrityksen omistajat. Tuliko tämä kenellekään yllätyksenä?
Joensuussakin muutamat raharikkaat ja jos jonkinlaiset yrittäjät ovat jo vuosia suutaan aukoneet työntekijöiden aseman heikentämisen puolesta. Itse boikotoin jo vuosia tiettyjä joensuulaisia yrityksiä, enkä osta niiltä mitään.
Itse olen myös boikotoinut sellaisia yrityksiä,jotka jokainen tietää,ettei normaalilla liiketoiminnalla ole kukoistusta luotu,vaan ihmisten luottamusta on käytetty häikäilemättä omaksi hyödyksi.