Robin makaa edelleen teholla

Onko pahoinpitelijät otettu huostaan? Erotettu Sipoonjoen koulusta?
6526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Entä mitä heidän vanhemmille on tehty??

Äänestä
  • Ilman muuta sosiaaliviranomaisten pitää puuttua tällaiseen rikollisuuteen. Jos ei ajoissa puututa, niin tuossa on joukko tulevia kriminaaleja. Kyllä minua hävettäisi olla tuollaisten kiusaajien vanhempi. Myös vanhemmat sosiaalitätien kanssa keskustelemaan ja kuuntelemaan, että miten lapset pitää kasvattaa, jotta heistä ei tule tuollaisia kiusaajia ja pahantekijöitä. Aivan liian lepsua on meno, jos ei kunnolla opeteta vanhempia kasvattamaan jälkikasvuaan, jos eivät itse osaa sitä tehdä.

    Äänestä

Kasvatuslaitokseen koko perhe?

Äänestä
  • Ei vaan sika-aitaukseen!

    Äänestä

Gir...

Ymmärrän että menee tunteisiin mutta yritä edes pikkuisen ottaa sitä järkeä ja harkintakykyä mukaan näihin juttuihin, etkä levittäisi väärää tietoa. Levittämällä väärää tietoa on sama kuin kävisi itse lyömässä, tulee vain vahinkoa.

Äänestä

Onko uhri kehari?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


GiR kirjoitti:

Onko pahoinpitelijät otettu huostaan? Erotettu Sipoonjoen koulusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu