Nettineroja paikalla?
Eli netti tuntuu katkeavan ikään kuin kuormituksessa aina pahimmillaan kymmenien sekuntien välein ja noin 15-20 sekunniksi kerrallaan, jolloin se palautuu automaattisesti. Tietyt sivustot katkaisevat sen helpommin, esimerkiksi Ruutu. Tätä katkeamista voi tapahtua useita kertoja peräkkäinkin. Pelaaminen ei onnistu, sillä lennän aina serveriltä ulos tämän takia. Netti harvemmin katkeaa jos esimerkiksi selaan vain nettipalstoja tai muuten ns. kevyesti lataavaa tavaraa, mutta jos katselee videoita Youtubesta niin katkeaa helposti. Mitään ongelmia ei ole jos on pelkästään työpöydällä.
Tällaista ongelmaa ei kuulemma ole muilla talon tietokoneilla tai laitteilla. Samaan modeemiin on kytkettynä yksi toinen tietokone ja muistaakseni television joku loota.
Netti on 100 megainen ja lähiverkkoyhteys(?), joskin tuolta löytyy mahdollisuudet yhdistää laajakaistaan ja mobiililaajakaistaan, joihin en löydä salasanaa. En ole varma onko nämä muut laitteet sitten tuossa laajakaistassa..?
Tämä on siis erittäin pitkäaikainen ongelma, tietääkö kukaan?
Netti katkeaa säännöllisesti
5
212
Vastaukset
- se-on-suuri
-salaisuus-se-tuntematon-tietokone-jossa-on-vikaa.
- Lisätietoja
Anna lisätietoja, pelkkä "netti ei toimi" ei riitä.
Oletko omassa sisäverkossasi? - Nytentiiä
Sisäverkossani..?
Yleensä netti ei katkea jos olen esimerkiksi skypepuhelussa. Tällöin pelaaminenkin onnistuu. - sesiitä
Kysy apuja operaattoriltasi. Niillehän maksat yhteydestä ja palvelun laadusta.
- Tietämätöneityhmä
Taas on pieni ongelma. Uuden viestin hylkääminen ei onnistu??? Uloskirjautuminen ei onnistu. Onko jymähdys teidän päässä ??? On sattunut joskus toistekin. Muut yhteydet muualle toimii hyvin ja pääsee kirjautumaan ja uloskirjautumaan normaalisti, mutta ei Teidän postille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343996
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631364Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951306Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681195Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51051- 47951
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333924Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26911En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39902