Nettineroja paikalla?
Eli netti tuntuu katkeavan ikään kuin kuormituksessa aina pahimmillaan kymmenien sekuntien välein ja noin 15-20 sekunniksi kerrallaan, jolloin se palautuu automaattisesti. Tietyt sivustot katkaisevat sen helpommin, esimerkiksi Ruutu. Tätä katkeamista voi tapahtua useita kertoja peräkkäinkin. Pelaaminen ei onnistu, sillä lennän aina serveriltä ulos tämän takia. Netti harvemmin katkeaa jos esimerkiksi selaan vain nettipalstoja tai muuten ns. kevyesti lataavaa tavaraa, mutta jos katselee videoita Youtubesta niin katkeaa helposti. Mitään ongelmia ei ole jos on pelkästään työpöydällä.
Tällaista ongelmaa ei kuulemma ole muilla talon tietokoneilla tai laitteilla. Samaan modeemiin on kytkettynä yksi toinen tietokone ja muistaakseni television joku loota.
Netti on 100 megainen ja lähiverkkoyhteys(?), joskin tuolta löytyy mahdollisuudet yhdistää laajakaistaan ja mobiililaajakaistaan, joihin en löydä salasanaa. En ole varma onko nämä muut laitteet sitten tuossa laajakaistassa..?
Tämä on siis erittäin pitkäaikainen ongelma, tietääkö kukaan?
Netti katkeaa säännöllisesti
5
218
Vastaukset 5
- se-on-suuri
-salaisuus-se-tuntematon-tietokone-jossa-on-vikaa.
- Lisätietoja
Anna lisätietoja, pelkkä "netti ei toimi" ei riitä.
Oletko omassa sisäverkossasi? - Nytentiiä
Sisäverkossani..?
Yleensä netti ei katkea jos olen esimerkiksi skypepuhelussa. Tällöin pelaaminenkin onnistuu. - sesiitä
Kysy apuja operaattoriltasi. Niillehän maksat yhteydestä ja palvelun laadusta.
- Tietämätöneityhmä
Taas on pieni ongelma. Uuden viestin hylkääminen ei onnistu??? Uloskirjautuminen ei onnistu. Onko jymähdys teidän päässä ??? On sattunut joskus toistekin. Muut yhteydet muualle toimii hyvin ja pääsee kirjautumaan ja uloskirjautumaan normaalisti, mutta ei Teidän postille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️541064Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?171009- 82851
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)80759Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei21737Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k205634- 59631
- 105617
Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet193594- 94558
Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille
Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html260492Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.88470Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto73461- 39434
Aika on tuonut järkeä
Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,42413- 47400
- 30397
- 5388
Persut eivät uskaltaneet tulla ulos
Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9143385- 29358