Eikä ole koskaan ollu hauskempaa.. Mie en v...u käsitä, että auto on joilekki vain keino päästä paikasta A paikkaan B. Tai, että jotku luulee olevansa niiiiiiin mahtavia ihmisiä ku omistaa esim mersun.. HUHHUH.. (todella säälittävääkö??!) S..t.na hauskaa sen AUTOLLA ajamisen pitää olla ja sitä se takuuvarmasti on halvalla takavetosella! Ostakaa hyvät ihmiset LADA!!!
Minulla ON
1200L
7682
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
nää mitään hauskaa siinä, että rassaan jossain 20 asteen pakkasessa jotain ropposta, kun on sellasiakin autoja millä voi vain ajella.
tuota largoo oo pakkasella tarvinnu rassata.Lähtee käyntiin vielä tuolla -40 asteessakin ilman lämmitystä. Toisin kuin nuo ns. länsiautot , kattelin tossa aamulla kun pakkasta oli peräti -5 astetta niin parkkiksella oli yks ooppeli ja yks tojo pelti pystyssä ja saatanallinen rassaaminen jätkillä päällä että sais ne matolaatikkonsa käyntiin ja molemmat näyttivät olleet piuhan päässä.
Kova jätkä valehtelemaan.
tosi asioita on vaikea myöntää, eikö niin tojo kuski?
Ei ole Toyotaa.On sitä tänä talvena nähty, miten lada ei lähtenyt käyntiin.Seuraavaksi ostan kyllä Toyotan.
tiedätkö, mikään lada ei lähde käyntiin pakkasella jos se ei ole kunnosa. mulla on lada kunnossa ja lähtee käyntiin säällä ku säällä niinkuin nollakelillä,lämppäriä en käytä. asun muuten utsjoen lähellä. jos tiedät missä se on, niin tiedät senkin että täällä on paukkunu pakkanenki.
No ei ole paljon kehumista kun aina ladasta puhuttaessa kerrotaan että se on niin hyvä auto kun lähtee käyntiin -40 asteesta. Taisi olla vuonna 1984 viimeksi niin paljon pakkasta. Minulla on kyllä kaikki omistamani autot ( Lada mukaanlukien ) lähtenyt käyntiin säällä kuin säällä kunhan on vain hyvä akku. Ja kaikki autot ovat myös olleet lämpimiä ettei ole edes palellut.