Kunnon huomioh*****sta. "Omaishoitajalla" hätä toimeentulosta kun kaikki pitää myydä lehdille...
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005060726.html
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000005060726.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eipä tulisi surevana leskenä mieleen antaa ensimmäiseksi haastatteluja joka lehteen, kun ei ole ukko edes kunnolla kylmennyt. Itse haluaisin olla rauhassa ja surra läheisten kanssa. Kertoo aika paljon rouvan "surusta". Myöskin jokaisella ihmisellä on vastoinkäymisiä, läheisten kuolemia, moni on käynyt läpi oman lapsen kuoleman, joka on pahinta, mitä ihmiselle voi sattua, mutta ei niistä kaikki ole valittamassa lehtien palstoilla. Ihan kuin Mikkoska olisi ainut maailmassa, joka on kokenut vaikeita asioita.
Luulen toimittajien pyytäneen haastattelua, ovathan Mikkosten asiat kiinnostaneet ihmisiä koko Timo Mikkosen sairauden ajan.
Nämäkin Suomi keskustelupalstat ovat olleet Mikkosista kiinnostuneiden mielipiteitä täynnä.
Kuka voi kertoa miten lesken tulee surra käyttäytyä?
Timo Mikkosen kuolema ei tullut kenellekään yllätyksenä, vähiten hänen leskelleen ja perheelleen. Heillä on ollut vuosia aikaa sopeutua tilanteeseen.
Siinäpä tuli semmoisen ihmisen vastaus, jonka kohdalle sairaus ja kuolema ei ole osunut. Et tosiaan tiedä mistä puhut.
Kuolema tulee aina yllättäen ja on shokki. Timo T.A: n sairastelu ja kuolema on myyty roskalehdille, näin ei tee sureva ihminen. Suru on yksityinen ja hyvin henkilökohtainen asia, joka ei ole rahastettavissa. Normaali ihminen jonka läheinen sairastaa, kituu, kuolee, ei myy suruaan juorulehdille.
Lukisisitte edes tuota artikkelia alusta, kyseessä on uusinta-juttu vuodelta 2012, eli turha lyödä lokaa, että nyt kuolinuutisella revittelee Nina.
Tuosta yllä olevasta artikkelista ei ole nyt kyse.
Antaa vaan perheen surra rauhassa, mitä perheestä tulee nyt ulos julkisuudessa, aivan heidän oma asiansa. Loppujen lopuksi kun ulkopuolelta harvoin tiedetään kaikkien asioitten oikeaa laitaa.
Näköjään tiedetään oikea laita, kun seiska ja rouva Mikkonen raportoivat reaaliajassa.